Pogoda. IMGW ostrzega: nadchodzi zmiana warunków na niekorzystne

Pogoda. IMGW ostrzega: nadchodzi zmiana warunków na niekorzystne

Pogoda. IMGW ostrzega: nadchodzi zmiana warunków na niekorzystne
Źródło zdjęć: © Windy.com
23.04.2020 08:31, aktualizacja: 27.04.2020 07:56

Czwartek 23 kwietnia zapowiada się pogodnie, ale im bliżej weekendu, tym termometry będą pokazywać niższą temperaturę. Do tego dojdą również zmiany warunków wpływających na nasze samopoczucie. Zobaczcie prognozę pogody na dziś i najbliższe dni.

Aktualną prognozę pogody na 27 kwietnia znajdziesz pod tym linkiem.

Dzisiaj będzie bardzo ciepło - temperatura sięgnie nawet 20°C na południowym zachodzie; nieco chłodniej nad morzem - do 14°C. Na ogół wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w całej Polsce mogą pojawiać się chmury.

Rankiem należy uważać na możliwe mgły oraz przymrozki. IMGW na tą chwilę wydało ostrzeżenie 1. stopnia dla woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackie. Niebezpieczne przymrozki mogą pojawić się również w pozostałych regionach kraju.

Spadnie nieco ciśnienie atmosferyczne względem poprzednich dni. W przeważającej części kraju będzie się ono utrzymywać poniżej 1020 hPa, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

Obraz
© IMGW

Zmiany warunków biometeorologicznych

Synoptycy IMGW ostrzegają jednak, że mimo ładnej pogody to w części Polski nastąpią zmiany warunków biometeorologicznych na niekorzystne:

- W Wielkopolsce, a także na Kujawach i Pomorzu, z uwagi na spadek ciśnienia, napływ cieplejszej masy powietrza oraz związany z nimi spadek wagowej zawartości tlenu w powietrzu atmosferycznym, korzystna biotropia pogody wieczorem może pogorszyć się do niekorzystnej, a u wielu osób mogą wystąpić wzmożona senność i wydłużenie czasu reakcji - czytamy na stronie IMGW.

Co więcej niekorzystne warunki już jutro obejmą cały kraju, mimo że utrzymają się wysokie temperatury, a za oknem będzie raczej słonecznie. Zmiany warunków biometeorologicznych nastąpią już dzisiaj, ale w najbliższych dniach możemy się również spodziewać sporego ochłodzenia.

W weekend planowane jest ochłodzenie, a chmury mogą pojawić się w większości kraju. Na razie jednak warto korzystać z ładnej pogody, zwłaszcza, że zostały złagodzone zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się w czasie epidemii COVID-19 w Polsce. W związku z sytuacją epidemiologiczną zalecamy jednak ostrożność, a przy tym śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)