Podszywał się pod byłą dziewczynę. Teraz grożą mu 2 lata więzienia

Podszywał się pod byłą dziewczynę. Teraz grożą mu 2 lata więzienia
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

25.10.2019 12:44, aktual.: 25.10.2019 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aż 190 zarzutów usłyszał 26-letni mężczyzna, który logował się w mediach społecznościowych na konto swojej byłej dziewczyny. Oskarżony swoje zachowanie tłumaczył sentymentem, lecz dla policjantów z Olsztyna to zdecydowanie za mało. Grożą mu 2 lata więzienia.

Policjanci z Olsztyna przedstawili 26-letniemu mężczyźnie 190 zarzutów związanych z tym, że logował się w mediach społecznościowych na konto swojej byłej dziewczyny.

Oskarżony logował się na konto swojej byłej partnerki, a następnie podszywał się pod nią, wysyłając z niego różne informacje. Kiedy 27-latka odkryła, że ktoś się pod nią podszywa, niezwłocznie zawiadomiła policję.

- Policjanci przy współpracy z administratorem serwisu szybko ustalili dane personalne sprawcy. Okazał się nim 26-letni były partner pokrzywdzonej, z którym ta nie utrzymywała kontaktu od wielu lat - poinformowała policja.

Sentyment do byłej dziewczyny może go sporo kosztować

26-latek przyznał się do logowania na konto swojej byłej dziewczyny. Oświadczył, że nie miał z tym problemów, ponieważ znał hasła, których pokrzywdzona nie zmieniała od lat. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył sentymentem wobec właścicielki profilu. Utracona miłość, zranione serce i przywiązanie do swojej byłej partnerki nie były dla olsztyńskiej policji wystarczającymi argumentami.

W związku z nieprzyjemnym wydarzeniem, policja postanowiła przypomnieć, że logowanie się do czyjegoś profilu bez zgody właściciela, nawet w przypadku, kiedy zna się hasło, jest przestępstwem.

- Zachęcamy również do częstej zmiany haseł na kontach internetowych, co z pewnością utrudni dostęp niepowołanej osobie do ingerencji w naszą prywatność - napisano w policyjnym komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także