Poczta Polska: tysiące listonoszy wyruszy z tabletami. Będą proponować kredyty

Poczta Polska: tysiące listonoszy wyruszy z tabletami. Będą proponować kredyty
Źródło zdjęć: © Polska Press, East News | Paweł Relikowski

23.09.2020 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bank Pocztowy wdraża nowe rozwiązanie - Mobilny Bankowiec. Ma ono pomóc przyciągnąć klientów. Listonosze Poczty Polskiej zostaną wyposażeni w tablety i będą proponować kredyty w banku odbiorcom przesyłek.

Mobilny Bankowiec, bo tak nazywa się nowa inicjatywa, to okazja do zacieśnienia współpracy Banku Pocztowego z Pocztą Polską. Listonosze otrzymają 9500 tabletów, dzięki którym przy doręczaniu przesyłek, będą mogli także przedstawić ofertę kredytową banku.

Mobilny Bankowiec - kredyty przez listonosza z tabletem

Listonosze będą zobowiązani przy doręczeniach pytać się klientów, czy są zainteresowani kredytem. Jeśli wyrażą swoją zgodę, pracownicy Poczty Polskiej przedstawią szczegóły oferty. W przypadku podpisania umowy kredytowej, listonosz otrzymuje prowizję za każdego klienta, a więc ta nadprogramowa działalność wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem.

Dlaczego Bank Pocztowy zdecydował się na takie rozwiązanie? W roku 2019 odnotował znaczny wzrost sprzedaży kredytów konsumpcyjnych ze strony Poczty Polskiej. – To był impuls do szukania nowych płaszczyzn, na których moglibyśmy oferować usługi finansowe i bankowe przez szeroko pojętą grupę Poczty Polskiej – powiedział Tomasz Dąbrowski, członek zarządu Banku Pocztowego.

Być może taka dywersyfikacja jest odpowiedzią na trudniejszą sytuację Poczty Polskiej. Instytut Pocztowy w raporcie z listopada 2019 ogłosił, że "rentowność usługi powszechnej w obecnym kształcie staje się nie do utrzymania".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (380)