Poczta Polska: tysiące listonoszy wyruszy z tabletami. Będą proponować kredyty

Poczta Polska: tysiące listonoszy wyruszy z tabletami. Będą proponować kredyty23.09.2020 11:18
Poczta Polska: tysiące listonoszy wyruszy z tabletami. Będą proponować kredyty
Źródło zdjęć: © Polska Press, East News | Paweł Relikowski

Bank Pocztowy wdraża nowe rozwiązanie - Mobilny Bankowiec. Ma ono pomóc przyciągnąć klientów. Listonosze Poczty Polskiej zostaną wyposażeni w tablety i będą proponować kredyty w banku odbiorcom przesyłek.

Mobilny Bankowiec, bo tak nazywa się nowa inicjatywa, to okazja do zacieśnienia współpracy Banku Pocztowego z Pocztą Polską. Listonosze otrzymają 9500 tabletów, dzięki którym przy doręczaniu przesyłek, będą mogli także przedstawić ofertę kredytową banku.

Mobilny Bankowiec - kredyty przez listonosza z tabletem

Listonosze będą zobowiązani przy doręczeniach pytać się klientów, czy są zainteresowani kredytem. Jeśli wyrażą swoją zgodę, pracownicy Poczty Polskiej przedstawią szczegóły oferty. W przypadku podpisania umowy kredytowej, listonosz otrzymuje prowizję za każdego klienta, a więc ta nadprogramowa działalność wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem.

Dlaczego Bank Pocztowy zdecydował się na takie rozwiązanie? W roku 2019 odnotował znaczny wzrost sprzedaży kredytów konsumpcyjnych ze strony Poczty Polskiej. – To był impuls do szukania nowych płaszczyzn, na których moglibyśmy oferować usługi finansowe i bankowe przez szeroko pojętą grupę Poczty Polskiej – powiedział Tomasz Dąbrowski, członek zarządu Banku Pocztowego.

Być może taka dywersyfikacja jest odpowiedzią na trudniejszą sytuację Poczty Polskiej. Instytut Pocztowy w raporcie z listopada 2019 ogłosił, że "rentowność usługi powszechnej w obecnym kształcie staje się nie do utrzymania".

Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (380)