Samsung Galaxy S10 w konkursie Poczty Polskiej? Uważaj, to oszustwo

Samsung Galaxy S10 w konkursie Poczty Polskiej? Uważaj, to oszustwo

Samsung Galaxy S10 w konkursie Poczty Polskiej? Uważaj, to oszustwo
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | pixaby
Adam Bednarek
04.06.2019 13:18

Przestępcy podszywają się pod Pocztę Polską i informują o konkursie. Konsekwencje mogą być poważne - ofiary będą musiały spłacać pożyczkę.

"Oszuści nieprawnie używają logo PP i zachęcają do odpowiedzi na kilka pytań konkursowych. Po przejściu procesu można stracić dane osobowe i stać się ofiarą wyłudzenia pożyczki" - informuje Poczta Polska na swoim twitterowym profilu.

Samo oszustwo nie jest nowe. Wcześniej pojawiło się w wariancie z operatorami. Przestępcy, podszywając się pod Orange, Play czy T-Mobile, również oferowali drogie telefony w zamian za wypełnienie ankiety.

Konsekwencje wzięcia udziału w ustawionym quizie były poważne. Ofiary zapisywały się do płatnej usługi, której koszt wynosił 15 zł. Była to jednak jedynie promocyjna cena. Jeśli po pięciu dniach nie wypowiedziałoby się umowy, to szóstego dnia karta zostałaby obciążona kwotą 199 zł. Niecałe 200 zł znikałoby co miesiąc, dopóki ktoś nie zrezygnowałby z usługi.

W 2019 roku cyberprzestępcy ukradną 2 bln dolarów, czyli kwotę, na którą 38 mln Polaków musiałoby pracować przez 4 lata. Ich metody są coraz sprytniejsze, więc dokładnie sprawdzajcie, na jakich stronach się znajdujecie i w jakich konkursach bierzecie udział. Jeżeli zobaczycie konkurs znanej firmy, zawsze sprawdzajcie strony internetowe lub profile w mediach społecznościowych. Tam na pewno będzie wyjaśnione, czy konkurs istnieje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)