Płyta główna z obsługą do 7 kart graficznych jednocześnie

Płyta główna z obsługą do 7 kart graficznych jednocześnie

Płyta główna z obsługą do 7 kart graficznych jednocześnie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.04.2013 12:24, aktualizacja: 09.04.2013 13:20

Płyta główna Asus P9X79-E WS to konstrukcja zaprojektowana z myślą o obsłudze mocnych i elastycznych konfiguracji kart graficznych wykorzystywanych przez np. grafików, projektantów i badaczy naukowych. Płyta została wyposażona w siedem gniazd PCI Express 3.0 i może obsługiwać do czterech dwuslotowych kart graficznych jednocześnie.

Z płytą główną P9X79-E WS użytkownicy mogą korzystać z układów 4-way Nvidia GeForce SLI lub AMD CrossFireX oraz zainstalować siedem jednoslotowych kart graficznych lub cztery dwuslotowe. Wysoka rozszerzalność płyty P9X79-E WS umożliwia korzystanie z komponentów PCI Express, RAID i SSD.

Zastosowana technologia Asus Dr. Power odpowiada za monitorowanie statusu zasilania w czasie rzeczywistym z powiadamianiem użytkownika o wystąpieniu problemów, np. niewystarczającej lub niestabilnej dostawy prądu. Dołączone oprogramowanie informuje o problemach z zasilaniem i pozwala zapobiegać nagłym przerwom w pracy. Co więcej zapisuje wszystkie dane zanim nastąpi odcięcie zasilania. Wbudowany wyświetlacz LED pokazuje kody błędów w przypadku, gdy ponowne uruchomienie systemu nie jest możliwe.

P9X79-E WS posiada 10-warstwowy obwód drukowany oraz kondensatory o zwiększonej wytrzymałości. Płytę wyposażono w cyfrową kontrolę zasilania DIGI+ VRM dla procesora i pamięci oraz moduł EPU, który umożliwia osiągnięcie wydajności energetycznej rzędu 91. przy obciążeniu procesora na poziomie 30%-80%. Zastosowany w niej system chłodzący nie wykorzystuje wentylatorów. Ciepło odprowadzane jest przez miedziane przewody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)