Trwa ładowanie...
d24k6v9

PlayStation 5. Tak bardzo chcieli kupić, że spali pod sklepem

Ograniczona liczba egzemplarzy sprawiła, że dostanie PS5 jest bardzo trudne. Ale nie niemożliwe. Albo trzeba zapłacić więcej niż wynosi cena sugerowana, albo należy się uzbroić w cierpliwość. Niektórzy są w stanie wiele wytrzymać, dlatego na swoje PlayStation 5 czekali z materacem pod sklepem.
Share
źródło: twitter.com/eugenedanielTV
źródło: twitter.com/eugenedanielTV
d24k6v9

Dwóch mieszkańców Norfolk w stanie Virginia przybyło dobę przed otwarciem sklepu sieci GameStop. Zależało im na jednym - kupić PlayStation 5 w Black Friday. Gracze doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że zainteresowanie nową konsolą Sony jest duże, więc woleli być na miejscu wcześniej niż inni. Na tyle, by spędzić czas drzemiąc na materacu.

Jak widzimy na Twitterze - opłacało się.

Oprócz ludzi z materacem pod sklepem znależli się też klienci z własnymi krzesłami.

d24k6v9

Braki w zaopatrzeniu sklepów w PlayStation 5 widzimy też w Polsce. Konsoli nie da się kupić w sklepie, w dniu premiery dało się sprzęt zamówić w internecie. Planowana dostawa przewidziana jest jednak na grudzień, więc jeszcze kilka dni kupujący muszą poczekać. Udało się zrealizować jedynie przedpremierowe zamówienia.

Konsekwencje to nie tylko wyższe ceny na portalach aukcyjnych - ci, którym udało się zgarnąć konsolę, chcą zarobić sprzedając ją znacznie drożej niż kupili - ale też działania oszustów. Fałszywi sprzedawcy oferują zdjęcia konsoli lub puste pudełko po urządzeniu. Nieuważni mogą się naciąć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24k6v9

Podziel się opinią

Share
d24k6v9
d24k6v9
Więcej tematów