Pierwszy na świecie telewizor ULED

Pierwszy na świecie telewizor ULED
03.12.2015 12:51
Pierwszy na świecie telewizor ULED
Źródło zdjęć: © whathifi.com

Marka Hisense znana jest na rynku przede wszystkim z tanich telewizorów 4K. Okazuje się, że producent niedawno zaprezentował pierwszy na świecie odbiornik telewizyjny w standardzie ULED (Ultra LED).

Postęp technologiczny sprawia, że nasze telewizory oferują coraz lepszy obraz, głębszą czerń oraz żywsze i bardziej nasycone kolory. Obecnie najlepszą jakość obrazu zapewniają odbiorniki w technologii OLED, lecz wciąż są one bardzo drogie i z tego też powodu mało popularne wśród użytkowników, którzy nadal preferują tańszą technologię LED.

Firma Hisense udowadnia, że wciąż jest miejsce na innowacje i wprowadza na rynek telewizor 65XT910. będący pierwszym na świecie odbiornikiem ULED (Ultra LED). Ponadto producent podkreśla, że nowa technologia oferuje taką samą jakość obrazu, co telewizory OLED, jednak za dużo niższą cenę.

288766889977788563
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Telewizor został wyposażony w technologię "quantum dot", która oparta jest na czterech głównych cechach, mianowicie na wysokim, dynamicznym kontraście, pełnym tylnym podświetleniu z 24. strefami, technologii kwantowej kropki, a także tylnym skanowaniu obrazu, który dba o to by jego jakość byłą zawsze idealna.

65XT91. jest odbiornikiem 4K z technologią odświeżania 100 hZ. Produkt właśnie trafił do sprzedaży w dwóch wersjach 55-cali i 65-cali w cenie 2000 euro (około 8500 zł). Już niedługo pojawią się pierwsze testy, dzięki czemu będziemy mogli się przekonać, czy deklaracje producenta dotyczące jakości obrazu są faktycznie zbliżone do telewizorów OLED.

_ Źródło: whathifi _

Zobacz także, jak dobrać wielkość telewizora do swojego pomieszczenia

AG

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)