Pierwsze na świecie bezprzewodowe słuchawki 9.1. Sony HW700DS

Pierwsze na świecie bezprzewodowe słuchawki 9.1. Sony HW700DS02.04.2014 11:25
Pierwsze na świecie bezprzewodowe słuchawki 9.1. Sony HW700DS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Sony wprowadza do oferty pierwsze na świecie słuchawki bezprzewodowe umożliwiające reprodukcję 9.1-kanałowego cyfrowego dźwięku przestrzennego. Model MDR-HW700DS ma do dyspozycji szereg trybów reprodukcji dźwięku, które zapewniają optymalne brzmienie przy grach oraz oglądaniu filmów, serwisów informacyjnych, programów typu talk show itp.

Sony wprowadza do oferty pierwsze na świecie słuchawki bezprzewodowe umożliwiające reprodukcję 9.1-kanałowego cyfrowego dźwięku przestrzennego. Model MDR-HW700DS ma do dyspozycji szereg trybów reprodukcji dźwięku, które zapewniają optymalne brzmienie przy grach oraz oglądaniu filmów, serwisów informacyjnych, programów typu talk show itp.

Cyfrowy system łączności bezprzewodowej umożliwia transmisję wielokanałowego dźwięku przestrzennego bez kompresji. Jego ważną zaletą jest ponadto niewrażliwość na zakłócenia powodowane przez inne urządzenia.

Firmowa technologia Sony VPT (Virtualphones Technology) rekonstruuje pole brzmieniowe wielokanałowego zestawu głośnikowego i tworzy przestrzeń akustyczną z naturalnym efektem przestrzennym. Poza 5.1-kanałowym zestawem wirtualnych głośników, do reprodukcji są wykorzystywane 2 tylne głośniki efektu przestrzennego oraz 2 górne, przednie głośniki. W rezultacie powstaje realistyczny, trójwymiarowy, 9.1-kanałowy dźwięk przestrzenny.

Jakość dźwięku jest zasługą łącza HDMI, które umożliwia transmisję dźwięku bez kompresji. Praca w dwóch pasmach częstotliwości, 2,4 GHz i 5 GHz, gwarantuje ciągłość łączności i umożliwia swobodne poruszanie się bez obaw o pogorszenie dźwięku.

Konstruktorzy słuchawek wprowadzili trzy zoptymalizowane tryby reprodukcji: „Kino”, „Gra”. i „Głos”. Tryb „Kino”, którego zadaniem jest zapewnienie wrażeń jak w prawdziwym kinie, powstał przy współpracy Toma McCarthy’ego - zdobywcy Oscara w kategorii „Najlepszy montaż dźwięku”. Po jego włączeniu słuchawki wytwarzają wirtualną przestrzeń dźwiękową, opartą na akustyce studyjnych sal kinowych, w których miksuje się ścieżki dźwiękowe do produkcji kinowych. Miłośnicy gier mogą skorzystać z trybu „Gra”, opracowanego przy udziale inżynierów dźwięku z Sony Computer Entertainment Inc. Zapewnia on realistyczną, szczegółową przestrzeń dźwiękową z precyzyjnie rozmieszczonymi źródłami, zrównoważoną panoramą stereo i dobrze słyszalnym głosem. Efekt „Głos” poprawia z kolei słyszalność mowy i przydaje się przy oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych.

Z myślą o komforcie zastosowano w słuchawkach zmniejszające nacisk poduszki. Głęboki bas i moc to zasługa dużych, 50-milimetrowych przetworników akustycznych. Wbudowany akumulator z systemem szybkiego ładowania wystarcza na maksymalnie 1. godzin pracy. Wyróżnikiem modelu MDR-HW700DS jest zgodność z technologią 4K: urządzenie umożliwia retransmisję nieprzetworzonego sygnału wideo 4K do telewizorów i projektorów 4K.

W nowej gamie bezprzewodowych słuchawek Sony każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Oferta obejmuje również model MDR-HW300. z cyfrowym systemem transmisji bezprzewodowej bez kompresji, jak również słuchawki klasy podstawowej MDR-RF811RK, wyposażone w akumulator na 28 godzin pracy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)