Trwa ładowanie...
d1ey60n
CHIP

Pierwsza na świecie drukarka żelków

Druk 3D rozwija się w wielu dziedzinach - motoryzacji, medycynie, branży informatycznej czy też modzie. Również w przemyśle spożywczym zaczyna się doceniać zalety tej technologii. Widzieliśmy już pizze czy ciastka z drukarek 3D, teraz nadszedł czas na żelki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza na świecie drukarka żelków
(chip.pl)
d1ey60n

Niemiecka firma Katjes specjalizująca się w produkcji żelków we współpracy z Goody Good Stuff, która z kolei zajmuje się produkcją słodyczy pozbawionych żelatyny, skonstruowała pierwszą na świecie drukarkę 3D, wobec której żaden fan słodyczy Haribo, gumowych robaków i tym podobnych wynalazków nie przejdzie obojętnie.

The Magic Candy Factory drukuje żelki warstwowo, tak jak tradycyjne drukarki 3D. Materiał jest pozbawiony laktozy i żelatyny, zatem nadaje się nawet dla wegan. Klient może wybrać spośród 10 smaków (m.in. czarna porzeczka, mango, jabłko), 7 kolorów i 10 kształtów (dostępna jest także opcja żelkowego napisu np. imienia). Oczywiście z czasem ma pojawić się więcej możliwości.

Proces drukowania 10 gramów żelek zajmuje około 5 minut. Wydruk kosztuje zaś 5 Euro. Drukarka na razie działa tylko w Berlinie, jednak docelowo producent chciałby, by stanęła w parkach rozrywki, centrach handlowych, muzeach itp.

d1ey60n

Zobacz także: Jedyny taki smartfon! Testujemy Samsunga Galaxy S6 Edge Plus

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Toyota pracuje nad latającym samochodem

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n