Philips Hue - zaprogramuj sobie żarówkę

Philips Hue - zaprogramuj sobie żarówkę

Philips Hue - zaprogramuj sobie żarówkę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.03.2013 16:02

Philips Hue to system oświetlenia LED, którym możemy sterować za pomocą iPhone'a lub iPada. Producent postanowił ułatwić zadanie domorosłym programistom i udostępnił komplet narzędzi, umożliwiający tworzenie własnych aplikacji sterujących lampami.

Lampy LED wchodzące w skład systemu Philips Hue są w stanie emitować światło w 1. milionach kolorów. "Żarówki" łączą się ze smartfonem lub tabletem za pomocą sieci Wi-Fi, co umożliwia z kolei dostosowywanie koloru i natężenia światła do upodobań użytkownika. Chociaż producent oferuje zestaw podstawowych aplikacji, domorośli programiści zaczęli tworzyć swoje programy sterujące. Wśród nich warto wymienić chociażby aplikację, która pozwala z naszych LEDów zrobić efektowne oświetlenie "imprezowe" lub też program dostosowujący światło w mieszkaniu do cyklu dnia i nocy obecnego w popularnej grze Minecraft.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Takich aplikacji możemy spodziewać się więcej, ponieważ Philips właśnie poinformował, że rozpoczyna oficjalny program deweloperski, połączony z udostępnieniem zestawu narzędzi dla programistów, niezbędnego w tworzeniu aplikacji na platformy Apple (API i iOS SDK). Chętni do tworzenia nowych programów sterujących lampami mogą także liczyć na wsparcie producenta.

Żarówki komunikują się ze sobą poprzez standard ZigBee LightLink, który pozwala na bezprzewodowe łączenie urządzeń gospodarstwa domowego. Taki rozwiązanie może pozwalać na zintegrowanie systemu automatyki domowej, np. dostosowując oświetlenie do poziomu ustawienia termostatu lub synchronizując je z dzwonkiem do drzwi.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

System Philips Hue można zakupić przez Apple Store i tak jak w przypadku innych oficjalnych akcesoriów do produktów giganta z Cupertino - nie jest tanio. Zestaw startowy, zawierający mostek oraz trzy lampy, wyceniony został na 819 złotych. Z kolei pojedyncza lampa kosztuje 249,95 złotych. W jednym systemie domowym działać może maksymalnie 5. lamp LED.

Źródło: TechCrunch, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)