Pełny, kinowy dźwięk we własnym mieszkaniu - nowa propozycja Sony

Pełny, kinowy dźwięk we własnym mieszkaniu - nowa propozycja Sony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.03.2015 08:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony przygotowała kilka propozycji dla miłośników kina i melomanów. Są to nowe głośniki w formie listwy i podstawy pod telewizor z zestawem dźwiękowym

Smukły głośnik wzbogaca oglądany obraz 2.1-kanałowym dźwiękiem, którego całkowita moc wyjściowa wynosi 33. W. Jest przeznaczony do telewizorów z ekranem od 46 cali wzwyż.

Słyszalność dialogów, efektów specjalnych i muzyki to zasługa technologii przetwarzania _ S-Force PRO Front Surround _. Dwudrożne głośniki posiadają oddzielne jednostki wysokotonowe, w komplecie znajduje się również subwoofer.

Technologie NFC oraz Bluetooth umożliwiają dostęp do muzyki przechowywanej w pamięci smartfona lub tabletu: aby rozpocząć strumieniową transmisję, wystarczy na moment przyłożyć używane urządzenie do głośnika. Po zainstalowaniu mobilnej aplikacji _ Sony SongPal _ możliwe jest ponadto zdalne sterowanie głośnikiem.

Z myślą o podłączaniu różnych źródeł sygnału HD, urządzenie jest wyposażone w trzy wejścia HDMI - jeden przewód wystarcza również do podłączenia telewizora. Bogaty wybór kodeków audio HD oraz obsługa standardu HDCP 2.2 gwarantują pełną zgodność ze strumieniową transmisją materiałów 4K.

Głośniki w formie listwy HT-CT380/HT-CT381

Są one propozycją dla posiadaczy telewizorów z ekranem do 46". Modele te można zamontować na ścianie lub umieścić na półce - w obu przypadkach uzyskując 2.1-kanałowy dźwięk o mocy 300 W z efektami przestrzennymi zapewnianymi przez technologię _ S-Force PRO Front Surround _. Głośnik jest dostarczany z komplecie z niewielkim subwooferem bezprzewodowym, który można ustawić w dowolnie wybranym miejscu, uzyskując mocny, satysfakcjonujący bas.

Tak, jak w przypadku modelu CT780, technologie NFC i Bluetooth pozwalają rozpocząć słuchanie muzyki jednym dotknięciem telefonu lub tabletu, a do zdalnego sterowania można użyć aplikacji _ SongPal _. Dostępna jest również wersja HT-CT38. ze srebrnym wykończeniem.

Podstawa pod telewizor z zestawem głośników HT-XT100

Model HT-XT100 łączy dwie funkcje: podstawy pod telewizor i 2.1-kanałowego zestawu głośników o mocy 80 W, który dzięki wbudowanemu subwooferowi wzbogaca filmy kontrolowanym basem. Zwolennikom oglądania filmów w oryginalnej wersji językowej przyda się przycisk „_ Voice _”, który służy do poprawy słyszalności dialogów. Strumieniową transmisję nagrań ze smartfona umożliwiają technologie NFC i Bluetooth, a wbudowany port USB pozwala na słuchanie ulubionych utworów z zewnętrznej pamięci.

W ofercie produktów Sony do kina domowego pojawią się również głośniki w formie listwy HT-CT180 i HT-CT80. Sprzedaż rozpocznie się wiosną 2015 r.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)