Trwa ładowanie...
ycipk-3npqy2
wynalazek

Oto tanie urządzenie do otwierania sejfów

Para australijskich naukowców stworzyła wynalazek, który jest w stanie rozbroić sporą część sejfów. Co więcej, nie wykorzystali do tego skomplikowanych, ani drogich części.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oto tanie urządzenie do otwierania sejfów
(rpongsaj/Wikimedia Commons)
ycipk-3npqy2

Wystarczyło platforma Arduino i części wydrukowane na drukarce 3. - koszt wszystkiego nie przekroczył 150 dol. Żeby otworzyć zamek, potrzebne jest znalezienie kombinacji, a tego można dokonać stosując metodę „brutalnej siły”, stosowaną również przez hakerów. Krótko mówiąc, jest to żmudne sprawdzanie kombinacji, literka po literce.
Żeby otworzyć sejf, urządzenie instaluje się na zamku. Chwytak przymocowuje się do gałki zamka, a program każe silnikowi krokowemu, żeby uruchamiał chwytak w odpowiedniej kolejności, czyli sprawdzając poszczególne kombinacje. Na szczęście nie ma co się obawiać, że teraz każdy sejf stanie otworem przed złodziejami - przeciętny czas znalezienie właściwej kombinacji to mniej więcej cztery dni.

(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Jest jednak szybszy sposób. Producenci wytwarzają często sejfy, posiadające kilka podstawowych wzorów szyfrów. Natomiast australijskie urządzenie zostało zaopatrzone w czytnik kart SD, więc włamywacz może załadować na nią domyślne kombinacje i zadbać o to, żeby poszukiwanie kombinacji zacząć właśnie od nich. Gdyby chodziło o jedną z nich, czas dotarcia do wnętrza sejfu skróciłby się z dni do zaledwie minut.

ycipk-3npqy2

Tablety - duży wybór, świetne ceny. Kliknij i sprawdź oferty! >>

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3npqy2

ycipk-3npqy2
ycipk-3npqy2