Oszustwo z SMS-ami Premium. Przestępcy mają nową technikę

Oszustwo z SMS‑ami Premium. Przestępcy mają nową technikę

Oszustwo z SMS-ami Premium. Przestępcy mają nową technikę
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
22.03.2017 18:53, aktualizacja: 23.03.2017 14:18

Mechanizm oszustwa stosowany do tej pory na Facebooku został wykorzystany z sukcesem w mailingu.

Tym razem ofiarą cyberprzestępców padli pracownicy biur tłumaczeń, ale ucierpieć mogą także inne firmy pozyskujące klientów i zleceń drogą mailową.

Jak podaje serwis Niebezpiecznik, biura tłumaczeń otrzymały wiarygodnie wyglądające, sprofilowane maile. W treści przykładowej wiadomości możemy przeczytać:

„Witam serdecznie, firma BGW zajmująca się importem towaru zagranicznego potrzebuje sprawdzonego partnera do przetłumaczenia około 100 tekstów miesięcznie na język polski. Tłumaczenie nie musi być przysięgłe, ale będzie to dodatkowy atut. Czy podjęlibyście się Państwo takiego zlecenia?
W linku przesyłamy jeden przykładowy tekst, jaki miałby być tłumaczony. Proszę również o wycenę tego tekstu i podanie konkretnej ceny dla 100 takich tekstów w okresie miesięcznym”.

Link zamieszczony w wiadomości przenosi do strony, która w celu pobrania pliku o nazwie „tłumaczenie.pdf” wymaga zaakceptowania regulaminu i wysłania SMS-a.

Obraz
© Screenshot

Ktoś chcący przeczytać regulamin napotka jednak na jeszcze jedną przeszkodę. Otworzy się strona wyświetlająca regulaminy kilku usług. W tym miejscu ciągle nigdzie nie jest powiedziane, z jakiej usługi właściwie korzystamy i który regulamin ma zastosowanie.

Obraz
© Screenshot

Osoby które zaakceptują regulamin i zaczną wysyłać SMS-y narażają się na koszty wynoszące 11,08 zł brutto za każdego smsa, co przekłada się na 177,12 zł brutto (w T-Mobile 132.84 zł brutto) miesięcznie.

Są już pierwsi oszukani, uważajcie!

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)