Orange Polska przeznaczy 100 tys. zł na odbudowę Notre Dame. Suma może być jeszcze większa

Orange Polska przeznaczy 100 tys. zł na odbudowę Notre Dame. Suma może być jeszcze większa

Orange Polska przeznaczy 100 tys. zł na odbudowę Notre Dame. Suma może być jeszcze większa
Źródło zdjęć: © Forum
Adam Bednarek
24.04.2019 11:50, aktualizacja: 24.04.2019 12:04

Orange Polska, podobnie jak Ubisoft i wiele innych firm z całego świata, przeznacza środki na odbudowę katedry Notre Dame. Kwota, która przyczyni się do remontu zabytku, może być wyższa. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę.

Fundacja Orange oraz Orange Polska przekazują 100 tysięcy złotych na odbudowę katedry Notre Dame - poinformowano na blogu operatora. Suma ma pomóc w remoncie zabytku, który w ubiegłym tygodniu stanął w ogniu. 15 kwietnia ogień doprowadził do nieodwracalnych strat. Runęła iglica, dach budowli i zabytkowe witraże. Na szczęście udało się wynieść z wnętrza większość zabytków.

100 tys. zł od Orange na odbudowę już jest. Kwota może być jednak większa. Operator na swoim profilu facebookowym wystartował ze zbiórką. Dzięki temu każdy chętny ma możliwość, by dołożyć pieniądze na ten cel. W sumie organizatorzy chcą w ten sposób zebrać kolejne 100 tys. zł.

Wystarczyło kilkanaście godzin od pożaru, by znalazły się tłumy chętnych do finansowego wsparcia odbudowy katedry Notre Dame w Paryżu. Jak donosił Reuters, już dzień po pożarze suma, jaką zdecydowali się przekazać darczyńcy, wynosiła przeszło 700 mln euro. 21 kwietnia na koncie było już ok. miliarda euro. Na liście wspierających znalazły się głównie francuskie firmy, ale nie tylko. Wsparcie w nieokreślonej kwocie zapowiadał też Tim Cook, szef Apple'a.

500 tys. euro wyłożył producent gier Ubisoft. Twórcy udostępnili też za darmo swoją grę "Assassin's Creed: Unity". Nie przez przypadek wybór padł akurat na ten tytuł. Rozgrywa się w czasach rewolucji francuskiej w Paryżu. "Unity" pozwala zobaczyć, a nawet wspiąć się na wirtualną katedrę Notre Dame. W ten sposób Ubisoft chciał, aby każdy miał możliwość zwiedzenia tak ważnego dla świata budynku - choćby tylko na ekranie własnego komputera.

Prezydent Francji, Emmauel Macron, wierzy, że katedrę uda się odbudować przed igrzyskami w 2024 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)