Operatorzy w USA blokują darmowe udostępnianie sieci z Androidów

Operatorzy w USA blokują darmowe udostępnianie sieci z Androidów

Operatorzy w USA blokują darmowe udostępnianie sieci z Androidów
05.05.2011 13:34

Trzech amerykańskich operatorów rozpoczęło blokowanie aplikacji dla Androidów, które umożliwiają bezpłatne udostępnianie sieci z poziomu menu telefonu. W zamian za ich odblokowanie żądają, oczywiście, dodatkowej opłaty

W sieci pojawia się coraz więcej informacji, że AT&T, T-Mobile US oraz Verizon blokują w Android Markecie aplikacje, które umożliwiają udostępnienie sieci z poziomu telefonu (ang. tethering). Blokowane mają być zarówno aplikacje bezpłatne, jak i płatne.

Obraz

AT&T miało pójść jeszcze dalej w swoich zapędach i zablokować w swoich telefonach możliwość instalacji aplikacji spoza Android Marketu. W zamian za ich odblokowanie operatorzy żądają dodatkowej opłaty, która mieści się w przedziale od 1. do 20 dolarów.

Jeśli jednak komuś uda się zainstalować odpowiednią aplikację, to jak donoszą niektóre źródła, może się liczyć z otrzymaniem maila od operatora wzywającego do zaniechania omawianych działań. W tym kontekście pojawiła się nazwa AT&T.

Jak wynika z najnowszych informacji, jak do tej pory jedynie sieć Sprint nie zdecydowała się na blokadę aplikacji umożliwiających swoim użytkownikom korzystanie z tetheringu. Czy wytrwa ona w swojej decyzji? Czas pokaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)