Odtwarzacz filmów od Adobe

Odtwarzacz filmów od Adobe

Odtwarzacz filmów od Adobe
Źródło zdjęć: © Adobe
09.04.2008 13:30, aktualizacja: 09.04.2008 15:18

Firma Adobe udostępniła oficjalnie pierwszą wersję swojego odtwarzacza multimediów - Adobe Media Player. Pierwsze wydanie umożliwia jedynie odtwarzanie filmów flash, lecz producent zamierza sukcesywnie dodawać także i inne formaty.

Aplikacja jest napisana przy pomocy środowiska uruchomieniowego aplikacji webowych w trybie offline Adobe AIR ( Adobe Integrated Runtime - więcej na ten temat można przeczytać w artykule "Era AIR-a - http://www.idg.pl/news/141353.html" ), które jest wymagane do instalacji. Dzięki temu można ją uruchomić zarówno na komputerach wyposażonych w systemy z rodziny Windows, jak i pracujące pod kontrolą MacOS X. Sam odtwarzacz ma możliwość odtwarzania zarówno danych strumieniowych, jak i zapisanych na dysku lokalnym komputera. Odtwarzane treści są hostowane przez Adobe w katalogu nazwanym _ Adobe TV _, gdzie użytkownicy mają możliwość wyszukiwania interesujących ich programów. Już teraz firma podpisała umowy na ich dostarczanie między innymi z CBS, PBS, MTV Networks, Universal Music Group, CondeNet, czy Scripps Networks. Do wyświetlanych treści z reguły są dołączane reklamy, a dostawcy treści mają możliwość ich kontrolowania poprzez serwer DRM.

Obraz
© (fot. Adobe)

Ashley Still z Adobe mówi, że firma ma zamiar rozbudowywać swój nowy produkt o nowe możliwości, jak choćby możliwość płacenia za pobieranie konkretnych treści, czy też ich wypożyczanie. Stwierdza także, że pomimo dużej konkurencji, posiadanie takiego produktu w swojej ofercie jest kluczowe z wielu powodów. Firma zamierza dzielić się zyskami z reklam z dostawcami publikowanych w katalogu treści. Poza tym _ Adobe Media Player _ ma być pomostem pomiędzy produktami do tworzenia materiałów multimedialnych a użytkownikami i ma zapewniać wysokiej jakości sposób na ich dostarczanie. Obecna wersja umożliwia jedynie odtwarzanie filmów flash, lecz Adobe zamierza sukcesywnie dodawać także i inne formaty.

Na razie oferta Adobe jest uboższa od konkurencji, lecz pewnie z biegiem czasu firma będzie starała się ją jeszcze rozszerzać i przyciągać użytkowników do swojego produktu. Na razie w _ Adobe TV _ można wśród ciekawszych pozycji znaleźć na przykład kilkadziesiąt odcinków serialu Startrek, czy też parę epizodów CSI: New York, CSI: Miami, czy też serialu Jericho. Oczywiście oferta jest szersza i chętni, po zainstalowaniu programu mogą się z nią śmiało zapoznać.

Więcej informacji na temat Adobe Media Player 1.0 można znaleźć na oficjalnej witrynie programu - http://www.adobe.com/products/mediaplayer/. Odtwarzacz można pobrać bezpośrednio z zasobów IDG - http://programy.pcworld.pl/pc/programy/17486/adobe.media.player.1.0.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)