Sony: tani odtwarzacz Blu‑ray jeszcze tańszy

Sony: tani odtwarzacz Blu-ray jeszcze tańszy

05.06.2007 15:30, aktual.: 06.06.2007 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka miesięcy temu koncern Sony zapowiedział wprowadzenie na rynek taniego odtwarzacza płyt Blu-ray - modelu BDP-S300. Urządzenie to, wedle wcześniejszych zapowiedzi, kosztować miało w chwili debiutu rynkowego 599 USD - teraz okazało się, że będzie ono o 100 USD tańsze...

Przypomnijmy: odtwarzacz Sony BDP-S300 zapowiedziany został w lutym tego roku. Wiadomo już, że urządzenie będzie oferować obraz w rozdzielczości 1080p, wyposażone ma być ono w skaler ( podnoszący rozdzielczość materiałów o niskiej rozdzielczości do 1080p ), złącze HDMI oraz system "Bravia Theater Sync". Model BDP-S300 ma odtwarzać płyty CD oraz dźwięk w standardzie Dolby Digital Plus. Wśród obsługiwanych standardów znajdzie się m.in. AVCHD - format wykorzystywany w cyfrowych kamerach wideo do nagrywania na płytach DVD materiałów HD.

W lutym przedstawiciele Sony mówili, że cena tego urządzenia ustalona zostanie na 599 USD - okazało się jednak, że uda się ją obniżyć i gdy model BDP-S300 trafi na rynek ( co nastąpić ma za kilka tygodni ), to zapłacić trzeba będzie za niego "tylko" 499 USD.

Warto wspomnieć, że to połowa ceny, jaką kilka miesięcy temu zapłacić trzeba było za pierwszy dostępny na rynku odtwarzacz płyt BD - widać więc wyraźnie, że ceny tych urządzeń szybko spadają. Inna sprawa, że urządzenia obsługujące konkurencyjny format HD - HD DVD - są jeszcze tańsze. Już w tej chwili w USA kupić można odtwarzacz HD DVD w cenie 299 USD ( firmy Toshiba ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)