O jakim święcie myślą internauci w marcu? Zaskoczenie: nie tylko o Dniu Kobiet

O jakim święcie myślą internauci w marcu? Zaskoczenie: nie tylko o Dniu Kobiet
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek

08.03.2018 14:49, aktual.: 08.03.2018 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzień Kobiet przypada 8. marca - to wie każdy, a jak zapomni, to ma mnóstwo okazji, by o święcie sobie przypomnieć. A kiedy świętują mężczyźni? Okazuje się, że to pytanie jest zadawane właśnie przy okazji święta płci przeciwnej.

Fraza "Dzień Mężczyzn" najczęściej wyszukiwana jest… w marcu. Wskaźniki nie kłamią, co roku powtarza się ta sytuacja: (najprawdopodobniej) mężczyźni przypominają sobie o swoim święcie, gdy zbliża się czas Dnia Kobiet.

Obraz
© WP.PL

"Ale przecież Dzień Mężczyzn też jest w marcu!" - ktoś odpowie. I rzeczywiście, 10. marca mężczyźni mają swoje święto. Choć jest mniej popularne od Dnia Kobiet, czy nawet Dnia Chłopaka. No właśnie - również to ostatnie wydarzenie pokazuje, że w okolicach Dnia Kobiet mężczyźni przypominają o swoim święcie.

Obraz
© google

Sprawdzając w Google Trends frazę "Dzień Chłopaka" zauważymy, że wpisywana jest najczęściej we wrześniu. Czyli wszystko się zgadza, bo właśnie wtedy to święto przypada. Ale wskaźnik wyszukiwań podskakuje też w marcu. Jakby niektórzy mężczyźni koniecznie chcieli sprawdzić, kiedy to kobiety będą miały okazję obsypać ich prezentami. I dopiero przy okazji ich święta przypominają sobie o swoim.

Czy świadczy to o pewnym kompleksie, czy może to zupełnie naturalna kolej rzeczy? Każdy może odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Ale statystyki, które pokazuje Google, po raz kolejny dużo o nas mówią.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)