Nowe zestawy kolumn Tannoy Arena HighLine

Nowe zestawy kolumn Tannoy Arena HighLine

Nowe zestawy kolumn Tannoy Arena HighLine
11.04.2007 11:00, aktualizacja: 25.04.2007 14:05

Brytyjski Tannoy opracował nowe zestawy "dizajnerskich" kolumn serii Arena. W porównaniu do wcześniej znanej Areny, HighLine wysmuklały i przybrały na wadze i wielkości.

Arena HighLine 300 jest obficie wyposażona w delikatne zaokrąglone płaszczyzny pokryte, perfekcyjnie gładkim i matowym, srebrnym lub czarnym lakierem. Natomiast Arena HighLine 500 odbija otoczenie w pięknie wypolerowanych na wysoki połysk srebrnych lub czarnych powierzchniach. Zestawy Arena HighLine 300 wyposażono w bogaty zestaw przetworników. Pod osłoną odnajdziemy więc dwa głośniki niskotonowe, dwa głośniki średniotonowe między którymi producent umieścił, 19 milimetrowy SuperTweeter. Dzięki temu, że głośniki mają zaledwie 75 milimetrowe celulozowe membrany, udało się skonstruować kolumny o smukłym wyglądzie doskonale wpisujące się szczególnie w nowoczesne pomieszczenie.

Obraz
© Zestaw kolumn Tannoy Arena HighLine 300

Kolumny przednie występują w wersji podstawkowej lub podłogowej. Z kolei nieco większe gabarytowo zestawy Arena HighLine 500, wyposażono w jeden głośnik niskotonowy z celulozową membraną o średnicy 100 mm, oraz jeden przetwornik Dual Concentric, w którym pracują: membrana celulozowa o średnicy 100 mm i cieniutka tytanowa kopułka zasilana magnesem neodymowym. Również modele linii 500 występują w wersji podstawkowej lub podłogowej. Do systemów Arena HighLine przewidziane są dwa aktywne subwofery. Model pasujący wizualnie i brzmieniowo do HighLine 300 wyposażony jest w 10 calowy ( 250 mm ) głośnik niskotonowy z bardzo długą cewką, zasilany wzmacniaczem o mocy 300W. Model wspomagający zestaw HighLine 500 jest nieco większy, posiada głośnik 12 calowy ( 300 mm ) również zdolny do dużych wychyleń, który zasila wzmacniacz o mocy 500W. W obu subwooferach zastosowano stosunkowo niewielkie obudowy zamknięte.

Cen nowych zestawów jeszcze nie znamy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)