Nowe karty kredytowe z klawiaturą i wyświetlaczem

Nowe karty kredytowe z klawiaturą i wyświetlaczem

15.11.2012 12:19, aktual.: 06.03.2013 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inżynierowie MasterCard opracowali nowy typ karty kredytowej, wyposażonej w klawiaturę i wyświetlacz

Kartę z wyświetlaczem opracował i zaprezentował ośrodek badawczy MasterCard w Singapurze. Karta posiada klawiaturę numeryczną z dwoma klawiszami funkcyjnymi, klawisz kasowania i akceptacji oraz włącznik. Wszystkie przyciski to miękkie przyciski sensoryczne, praktycznie nie wystające poza obrys karty. Podobnie płaski jest 6-pozycyjny wyświetlacz LCD, umieszczony w jej prawym górnym rogu.

Karta możesz być również tokenem bankowym

Procesor karty pozwala na pracę w trybie tokenu, czyli tworzenia jednorazowego kodu bezpieczeństwa do transakcji i operacji, które potrzebują autoryzacji hasłem cyfrowym, jak np. zalogowanie się do swojego konta internetowego.

Nowa karta z wyświetlaczem ma zastąpić tokeny przy dostępie do kont bankowych oraz w operacjach autoryzacji np. transakcji w sklepach internetowych poprzez serwisy płatnicze Nowa karta MasterCard dostępna już od stycznia

W najbliższym czasie karta zostanie uzupełniona o oprogramowanie pozwalające określić stan konta oraz historie ostatnich operacji. Nowe urządzenie MasterCard będzie dostępne od stycznia 201. w Singapurze, zaś w połowie roku ma pojawić się na rynku globalnym.

W 201. roku podobną kartę z małą klawiatura dotykową numeryczną z dodanymi klawiszami negacji i akceptacji oraz wyświetlaczem LCD - Visa CodeSure ma wdrażać drugi z wielkich operatorów kartowych - Visa.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)