Nowa reakcja na Facebooku. Ma wyrażać wsparcie dla bliskich, którzy są daleko

Nowa reakcja na Facebooku. Ma wyrażać wsparcie dla bliskich, którzy są daleko

Nowa reakcja na Facebooku. Ma wyrażać wsparcie dla bliskich, którzy są daleko
Źródło zdjęć: © Facebook
Karolina Modzelewska
02.05.2020 10:51

Facebook wprowadza nową reakcję w odpowiedzi na panującą epidemię COVID-19. "Trzymaj się" (ang. "care") ma wyrażać wsparcie oraz solidarność z bliskimi, których nie możemy zobaczyć osobiście. Reakcja będzie się różnić w zależności od tego, czy używamy Facebooka w przeglądarce, czy komunikatora Messenger.

Facebook uruchomił siódmą reakcję, którą możemy zamieszczać pod pojawiającymi się postami, komentarzami, filmami, zdjęciami i innymi treściami w serwisie. Nowa reakcja to żółta emotka, trzymająca czerwone serce. Dołączyła do grona już istniejących emotek, czyli: Lubię to, Super, Ha Ha, Wow, Przykro mi oraz Wrr.

Facebook z nową reakcją

"Uruchamiamy nową reakcję "Care" na Facebooku i Messengerze, jako wyjście dla osób, które chcą się podzielić swoim wsparciem z innymi w tym niebywałym czasie" – poinformował Alesandru Voica, menadżer Facebooka.

Nowa reakcja jest dostępna automatycznie dla wszystkich użytkowników przeglądarkowej wersji Facebooka oraz posiadaczy najnowszej wersji aplikacji mobilnej (aktualizację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store).

Ikonka wygląda inaczej w komunikatorze Messenger. Jest to fioletowe, pulsujące serce. Trzeba ją uruchomić ręcznie. Jak to zrobić?

Jak włączyć nową reakcję od Facebooka

Włączenie nowej reakcji w komunikatorze Messenger wymaga dłuższego przytrzymania palcem ikonki serduszka. Po chwili powinien pojawić się następujący komunikat:

" Zmodyfikowaliśmy reakcję Super, aby dać Ci możliwość wyrażenia solidarności ze znajomymi, z którymi nie możesz się spotkać. Aby przejść do oryginalnej wersji reakcji, naciśnij i przytrzymaj ikonę serduszka". Wówczas należy zaakceptować wybór poprzez kliknięcie "Użyj nowej ikony serduszka".

To nie pierwszy raz, kiedy Facebook wprowadza nowe, okolicznościowe reakcje. Wcześniej pojawiła się kolorowa flaga, wyrażająca wsparcie dla środowisk LGBT oraz ikona kwiatka z okazji Dnia Matki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)