Trwa ładowanie...

Nowa opcja na Facebooku. Portal będzie konkurencją dla serwisu Twitch.tv

Dzisiaj Facebook uruchomił serwis streamingowy dla graczy. Sposób działania nowej funkcji jest bardzo zbliżony do portalu Twitch.tv. Wygląda na to, że rozwiązanie szybko się przyjmie, tysiące użytkowników już rozpoczęło oglądanie i nadawanie.

Share
Nowa opcja na Facebooku. Portal będzie konkurencją dla serwisu Twitch.tv
Źródło: Facebook.com
d1vplb2

Fb.gg to nowy serwis streamingowy Facebooka. Pozwala na nadawanie transmisji z rozgrywki. Zupełnie niczym serwis Twitch.tv. Nawet okienko do komentowania streamu znajduje się po tej samej stronie. Kolejnym podobieństwem jest strona główna serwisu. Po kolei mamy wymienione najpopularniejsze gry, wraz z ilością aktualnych transmisji oraz osób zaangażowanych w ich oglądanie.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Facebook ewidentnie próbuje odebrać audiencję liderowi branży - serwisowi Twitch.tv. Portal społecznościowy może szybko pokonać owego giganta. Poprzez połączenie stron na Facebooku oraz ilość użytkowników korzystających na co dzień z portalu ma naturalną przewagę. Streamerom korzystającym z Facebooka będzie łatwiej pozyskać widzów, jeśli portal umożliwi powiadamianie o rozpoczęciu transmisji osób lubiących ich strony.

d1vplb2

Na Fb.gg jest również opcja przesyłania datków, z czego słynie serwis Twitch.tv. W przypadku Facebooka są to "gwiazdki", które możemy przesłać swoim ulubionym streamerom. Tak jak widać na obrazku poniżej, kwota oraz komentarz datku będą wyświetlane widzom oraz nadającym transmisję.

facebook
Źródło: facebook
d1vplb2

Podziel się opinią

Share
d1vplb2
d1vplb2
Więcej tematów