Nieudany debiut Delli z Linuksem

09.08.2007 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dell planował rozpoczęcie wczoraj sprzedaży swoich pierwszych na europejskim rynku maszyn z preinstalowanym systemem Linux. Niestety - z nieznanych przyczyn zamówienie komputerów za pomocą Internetu okazało się niemożliwe.

Kliknięcie odpowiednich linków na stronie firmy powodowało wyświetlenie informacji o braku żądanej strony lub o problemach z jej wyświetleniem. Pracownicy Della z pomocy online informowali o problemach ze sprzętem i oprogramowaniem. Jednak innych informacji udzielały osoby z działu sprzedaży, z którymi dziennikarze kontaktowali się telefonicznie.

Redaktorzy ZDNetu zostali przez pracownika odesłani do jego przełożonego, a ten ich poinformował, że komputery można zamówić, ale należy się liczyć z 9-dniowym opóźnieniem dostawy. Oznaczało to, że zamówioną wczoraj maszynę klient otrzyma 30 sierpnia. Zamiast komputera z Ubuntu oferowano rozmówcy maszynę Latitude P520 bez żadnego systemu operacyjnego.

Docelowo na rynku brytyjskim mają być dostępne dwa komputery: desktop 6400n i notebook 530n. Wraz z systemem operacyjnym mają one kosztować, odpowiednio, 329 i 399 funtów. Ich konfiguracja będzie się oczywiście różniła nieco od tych samych modeli oferowanych z Vistą, ale klienci zapłacą za komputery z Linuksem o 27 do 34 funtów mniej.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także