Netflix: jak założyć konto? Oto prosty poradnik

Netflix: jak założyć konto? Oto prosty poradnik
Źródło zdjęć: © iStock.com

24.06.2020 14:51, aktual.: 24.06.2020 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Breaking Bad", "The Crown", "Przyjaciele", "Narcos" - Netflix może pochwalić się bogatą ofertą hitowych seriali. Jak założyć konto na Netflix, żeby móc cieszyć się jedną z najbogatszych bibliotek VOD? Podpowiadamy.

Netflix - jak założyć konto? To pytanie zadaje sobie wielu nowych użytkowników. W tym poradniku wyjaśnimy nie tylko, jak założyć konto, ale również spośród jakich rodzajów abonamentu możemy wybierać oraz jak wyglądają płatności w serwisie VOD.

Netflix ma już przeszło 200 mln płatnych użytkowników. Jak widać, opłacających abonament nie brakuje. Jak dołączyć do tego grona i móc oglądać wiele popularnych oraz nagradzanych filmów i seriali?

Netflix: jak założyć konto?

Aby założyć konto w serwisie Netfliź należy wejść na Netflix.com lub też uruchamiać aplikację mobilną, czy też tę dedykowaną telewizorom Smart TV. Na każdym urządzeniu, na którym Netflix działa, możemy rozpocząć proces tworzenia konta.

  • Wybierz plan, który Ci odpowiada. Warto zaznaczyć, że w dowolnym momencie można zmienić plan na droższy bądź tańsz.
  • Utwórz konto, wpisując swój adres e-mail i hasło
  • Wprowadź metodę płatności. Może to być PayPal, karta płatnicza albo kod podarunkowy.

Po sfinalizowaniu płatności, będziecie mogli cieszyć się dostępem do wszystkich produkcji z polskiego katalogu Netfliksa. Należy pamiętać, że oferta filmów i seriali może różnić się w zależności od regionu.

Netflix: pierwszy miesiąc za darmo

Wybranie sposobu płatności może niektórych przestraszyć. Kiedyś Netflix dostępny był na 30 dni za darmo, jednak firma zrezygnowała z tej opcji. W tym momencie niestety nie możemy skorzystać z okresu próbnego i płatności należy dokonać już za pierwszy miesiąc, jeśli chcemy uzyskać dostęp do biblioteki serwisu. Jednak jeśli w ciągu 7 dni zrezygnujemy z usługi - otrzymamy pełen zwrot środków.

Należy również pamiętać, że w dowolnym momencie możemy zrezygnować z korzystania z serwisu - subskrypcja zostanie anulowana wraz z końcem miesiąca rozliczeniowego, za który zapłaciliśmy. Tak więc jeśli nie jesteśmy pewni, czy Netflix nam się spodoba - możemy wyłączyć przedłużenie abonamentu nawet tego samego dnia, co założyliśmy konto. Płatność zostanie pobrana tylko za pierwszy miesiąc i przez ten cały czas możemy cieszyć się dostępem do serwisu. Do Netfliksa można również powrócić w dowolnym momencie.

Netflix: pakiety do wyboru

W trakcie rejestracji będziemy musieli też wybrać interesujący nas pakiet. Opcja "Ultra" jest najdroższa, ale pozwala oglądać treści na 4 urządzeniach jednocześnie. Na dodatek wspiera rozdzielczość Ultra HD. Wybierając pakiet "Premium", będziemy mogli oglądać w tym samym czasie na dwóch ekranach, zaś dostępna jakość to HD. Podobnie jest w trybie "Standard", tyle że ten pakiet ograniczony jest do jednego ekranu. Z kolei opcja "Podstawowy" również pozwala oglądać tylko na jednym urządzeniu, na dodatek nie w jakości HD. Jest za to najtańsza - coś za coś. Ceny poszczególnych pakietów wyglądają następująco:

  • Plan Podstawowy za 34 zł/miesięcznie. 1 ekran SD (oglądaj na jednym urządzeniu jednocześnie, w jakości SD)
  • Plan Standard za 43 zł/miesięcznie.: 2 ekrany HD (oglądaj na dwóch urządzeniach jednocześnie, w tym w jakości HD, jeśli jest dostępna)
  • Plan Premium za 52 zł/miesięcznie.: 4 ekrany HD/UHD 4K (oglądaj na czterech urządzeniach jednocześnie, w tym w jakości HD i UHD, jeśli jest dostępna)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)