NapiProjekt 2.0 - pobieranie napisów do filmów jeszcze szybsze i łatwiejsze

NapiProjekt 2.0 - pobieranie napisów do filmów jeszcze szybsze i łatwiejsze
Źródło zdjęć: © SXC.hu

19.12.2011 13:18, aktual.: 19.12.2011 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po dłuższym okresie braku oficjalnych aktualizacji pojawiła się nowa wersja programu NapiProjekt, umożliwiającego pobieranie idealnie dopasowanych napisów do filmów. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze. Integruje się z powłoką systemową, dzięki czemu zaledwie dwa kliknięcia myszą dzielą cię do odpowiedniej wersji napisów.

NapiProjekt w wersji 2.0 to program, który został stworzony praktycznie od podstaw. Oferuje nowe funkcje, które mają jeszcze bardziej ułatwić pobieranie napisów. Teraz program obsługuje także format SRT, co daje dostęp do jeszcze większej bazy napisów. Format możemy w łatwy sposób zmienić, z poziomu okna z wynikami wyszukiwania. Możliwy jest także wybór kodowania znaków.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Nowy NapiProjekt pozwala na jednoczesne pobieranie napisów do wielu filmów, znajdujących się we wskazanym katalogu. Dzięki obsłudze "Drag&Drop", przeciągnięcie i upuszczenie filmu na okienko NapiProjekt spowoduje automatyczne pobranie napisów. Gdy pobieramy napisy do kilku filmów, w oknie programu tworzona jest lista z możliwością przewijania wyników, gdzie prezentowana jest także okładka filmu wraz z jego oceną oraz linki w postaci ikon do opisów w popularnych serwisach filmowych.

Nowością jest również polecenie "Znajdź i dopasuj napisy (angielskie)", dostępne z poziomu menu kontekstowego Windows. NapiProjekt 2.0 oferuje porady wideo opisujące podstawowe funkcje programu oraz automatyczne powiadamianie o aktualizacjach. Narzędzie posiada także nowe skórki.

Wydawca oprogramowania zapowiada, że to dopiero początek zmian. W kolejnych wersjach NapiProjekt ma pojawić się funkcja NapisyHQ, która ma czuwać nad jakością napisów - nie tylko pod kątem gramatyki i ortografii, ale także synchronizacji z klatkami filmu.

Zaleca się aktualizację programu, gdyż starsze wersje, ze względu na nieobsługiwany już format TMPlayer, zostaną z czasem zablokowane. Nowy NapiProjekt można pobrać z naszego działu z plikami, klikając na poniższy przycisk.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)