Nagrody dla iriver

Nagrody dla iriver
Źródło zdjęć: © iriver

16.10.2007 11:27

Trzy produkty firmy iriver otrzymały międzynarodowe
wyróżnienie Good Design. Nagroda jest przyznawana co roku produktom,
które charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, nowatorskimi funkcjami
jak również ergonomią i pomysłowością ich twórców

Obraz
© Clix2

Będący od pewnego czasu w sprzedaży, wielokrotnie wyróżniony i doceniony przez media iriver Clix2 doczekał się kolejnego wyróżnienia – tym razem na skalę światową. W USA niewątpliwie bestseller, w Europie stanowi ostrą konkurencję dla Apple. iriver Clix2 charakteryzuje się kolorowym ekranem AMOLED (262 000 kolorów) oraz opatentowanym systemem sterowania w ekranie Direct-Click. To wszystko w niezwykle cienkiej obudowie o wadze zaledwie 55 gram.

Obraz
© B20

Kolejna nagroda przypadła modelowi iriver B20, który jest następcą słynnego "Clixa". Tym razem jest to wersja z wbudowanym odbiornikiem telewizji cyfrowej DVB-TV oraz radia cyfrowego DAB. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik może w każdym miejscu odbierać i nagrywać sygnał telewizji /radia cyfrowego bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń. Oprócz DVB-TV, użytkownik ma dostęp do standardowych funkcji multimedialnych.

Produkt iriver B20 w Europie będzie dostępny jeszcze w listopadzie b.r. w krajach Europy zachodniej. Do Polski, planowane jest na razie wprowadzenie modelu w ograniczonej ilości ze względu na brak infrastruktury do odbioru cyfrowych mediów. Nie ma potwierdzenia konkretnych terminów.

Obraz
© Mplayer

Trzeci produkt iriver, który niewątpliwie zasłużył na miano Good Design jest iriver Mplayer. Urządzenie to zostało przygotowane na licencji Disney-a na rynek USA z myślą o najmłodszych. Wyglądem player przypomina znaną z kreskówek Myszkę Mickey – nic dziwnego bo wyprodukowano specjlanie go na potrzeby Disney Landu. Jest typowym odtwarzaczem muzyki oraz dyskiem przenośnym.

Do tej pory sprzedawany jedynie na terenie USA, po wielkim sukcesie trafi również na rynek Europy. W Polsce spodziewany jest jeszcze w tym roku. Cena w tej chwili nie jest jeszcze do końca ustalona a spodziewana cena sugerowana to ok. 300-350zl za 1GB. iriver Mplayer będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)