Microsoft zapowiedział wycofanie z rynku encyklopedii Encarta

Microsoft zapowiedział wycofanie z rynku encyklopedii Encarta

31.03.2009 14:00, aktual.: 31.03.2009 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po szesnastu latach od zaprezentowania pierwszej odsłony encyklopedii Encarta Microsoft zapowiedział zakończenie prac nad tym produktem. W najbliższych miesiącach wstrzymana zostanie sprzedaż oprogramowania, a ponadto zamknięte zostaną serwisy internetowe Encarty.

Oferowana przez Microsoft encyklopedia o nazwie Encarta przez wiele lat cieszyła się sporą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Pierwsza edycja tego produktu trafiła na rynek w 199. roku. Po szesnastu latach od premiery Microsoft zapowiedział zakończenie prac nad rozwijaniem Encarty i wycofanie tej marki z rynku.
Sprzedaż różnych odmian wspomnianej encyklopedii zostanie wstrzymana w czerwcu 200. roku. Zamknięte zostaną także serwisy internetowe Encarty. Będę one dostępne do 31 października bieżącego roku. Wyjątkiem jest japońska witryna, która zakończy działalność jako ostatnia 31 grudnia 2009 roku.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Microsoft uzasadniając zapowiadane posunięcia stwierdził między innymi, że na przestrzeni lat zmienił się sposób, w jaki użytkownicy uzyskują dostęp do informacji. Istotny wpływ na podjęcie decyzji miała zapewne wciąż rosnąca popularność Wikipedii, która w wersji anglojęzycznej udostępnia blisko 2,8 miliona haseł (w polskiej ponad 585 tysięcy). Warto także pamiętać, że w dobie kryzysu firmy częściej niż zwykle rezygnują z produktów, które nie przynoszą oczekiwanych dochodów. W przypadku Microsoftu podobny los spotkał m.in. program antywirusowy Windows Live OneCare.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)