Mechaniczny ogon, który zwiększy twoje zdolności ruchowe
Argue, bo tak nazywa się nowy wynalazek, pozwoli cieszyć się wszystkimi korzyściami, które wynikają z posiadania przedłużonej kości ogonowej. Ogon jest nietypowym egzoszkieletem zainspirowanym naturą.
01.08.2019 | aktual.: 04.08.2019 14:34
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Oryginalny wynalazek został zaprezentowany podczas targów SIGGRAPH w Los Angeles. Naukowcy z Keio University Graduate School of Media Design w Jokohamie wzorowali się na ogonach występujących u kręgowców. Ta część ciała pozwala im utrzymywać równowagę i wpływa na mobilność.
Do czego służy Argue?
Pomysł na kształt Argue został zaczerpnięty m.in. od konika morskiego. Kwadratowy przekrój ogona sprawia, że cała konstrukcja jest trwalsza i wytrzymalsza. Dzięki niemu możliwa jest automatyczna zmiana balansu ciała, co pozwala na utrzymanie równowagi.
Dodatkowo ogon można stosować jako formę wsparcia. Dzięki swojej funkcjonalności i kształtowi wynalazek ochroni przed upadkiem i wesprze proces rehabilitacji. Będzie służył osobom, które z powodu różnych chorób mają problemy z chodzeniem lub utrzymaniem równowagi.
Twórcy Argue podkreślają, że ogon można także wykorzystać w celach rozrywkowych. W połączeniu z technologią wirtualnej rzeczywistości, pozwoli na budowanie nowej jakości przeżyć np. podczas grania w gry wideo.
Ogon napędzany silnikami
We wnętrzu egzoszkieletu zamontowano 4 mechaniczne silniki. Wprowadzają urządzenie w ruch i pozwalają na poruszanie nim w 8 różnych płaszczyznach. Mechaniczny ogon jest prosty w montażu. Zakłada się go poprzez mocowanie na uprzęży, która znajduje się wokół talii. Jego wagę oraz długość można modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.