Legendarna Motorola Razr powraca. Jako ekstremalnie drogi, składany smartfon

Legendarna Motorola Razr powraca. Jako ekstremalnie drogi, składany smartfon

Legendarna Motorola Razr powraca. Jako ekstremalnie drogi, składany smartfon
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Arkadiusz Stando
18.01.2019 11:28, aktualizacja: 18.01.2019 15:32

Pamiętacie to klasyczne hasło "Hello Moto", motyw z reklam Motoroli? To było coś przyciągającego, a telefony takie jak Motorola Razr chciała mieć większość z nas. Niedługo ten motyw może powrócić, jako nowy smartfon, produkowany przez Lenovo.

Według informacji podawanych przez prestiżowy portal "Wall Street Journal", Motorola Razr powróci. Tym razem pod sztandarem Lenovo, grupy będącej aktualnym właścicielem Motorola Mobility.

Nowy Razr - smartfon premium

Razr będzie nową serią smartfonów sektora premium, czyli takich, za które srogo zapłacimy. Wstępnie, jeden z modeli wyceniono na 1500 dolarów, czyli 5,5 tysiąca złotych. To tyle co nowy iPhone. Ale przeciwnie, do produktów Apple'a, nowe Razr mają wystarczyć na lata. Bez potrzeby zakupu nowego sprzętu co rok.

Raport dziennikarzy z Wall Street Journal informuje, że Lenovo będzie współpracować z siecią komórkową Verizon. Wspólnie nową wersję Razr mają przedstawić i wydać jeszcze w tym roku. Być może ukaże się jeszcze w lutym. Pierwsze plotki dotyczące powrotu Razr jako składanego smartfona pojawiły się już blisko pół roku temu, więc kto wie?

Jak może wyglądać nowy Razr?

Tego nie wiemy, ale korzystając z informacji zawartych w papierach patentowych, złożonych przez Lenovo i Motorola Mobility w 2017 roku, możemy nabrać pewnego obrazu. Producenci zawarli informacje o smartfonie z klapką oraz o koncepcji składanego ekranu. Wcześniej, opatentował to Samsung, ale Lenovo postanowiło zrobić to samo w odwrotnej orientacji i kształcie urządzenia.

Motorola Razr - historia

Motorola RAZR to seria telefonów, produkowanych przez amerykańską firmę telekomunikacyjną. Pierwsze urządzenie z tej rodziny pojawiło się na rynku w 2004 r. i od razu zyskało rzeszę fanów. Kultowym telefonem z rodziny Motorola RAZR V3.

W 2007 Motorola próbowała powrócić do koncepcji Razr. Powstał wówczas telefon Razr2 V9, który nie zdobył takiej popularności, jak jego poprzednik. Dwa lata później kolejny raz próbowano zagrać na nostalgii i przedstawiono Razr3 V13. Tym razem telefon tak bardzo się nie przyjął, że projekt anulowano. Na rynek zmierzały już smartfony i telefon z klapką nikogo nie interesował.

Po kolejnych dwóch latach na rynek trafiła Motorola Droid Razr. Produkt całkiem dobrze radził sobie na rynku, ale miał poważną wadę... W ogóle nie przypominał serii Razr. To był po prostu smartfon Motoroli.

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)