ycipk-20j07w

"Kryptowaluty zabijają ludzi". Ostre słowa Billa Gatesa

Podczas ostatniej swojej sesji AMA na Reddicie, Bill Gates wyznał co sądzi o kryptowalutach. Kilka lat wcześniej mówił co innego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powiedział jasno, co myśli
Powiedział jasno, co myśli (East News, Fot: M.Stelmach)
ycipk-20j07w

Bill Gates mówi "kryptowaluty zabijają ludzi w dosyć bezpośredni sposób". Miał na myśli to, że waluty takie jak Bitcoin, dają łatwą możliwość zakupu narkotyków. Są także powiązane z finansowaniem organizacji terrorystycznych i praniem brudnych pieniędzy.

"Główną cechą kryptowalut jest anonimowość, nie sądzę, że to dobre" - dalej Gates odnosi się do prania pieniędzy i uchylania się od płacenia podatku, którym kryptowaluty sprzyjają. Niektórzy uczestnicy AMA krytykowali go, za brak poinformowania.

"W tej chwili kryptowaluty są używane do kupowania fentanylu i innych narkotyków, więc jest to rzadka technologia, która spowodowała śmierć w dość bezpośredni sposób" - Gates zdecydowanie potępia nie samą ideę kryptowalut, ale sposoby na które się je wykorzystuje. I trudno nie przyznać mu racji.

ycipk-20j07w

Co prawda, Gates nie zawsze był tak sceptycznie nastawiony do kryptowalut. W 2014 roku, w wywiadzie dla Bloomberg mówił, że Bitcoin "jest lepszy niż waluta".

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-20j07w

ycipk-20j07w
ycipk-20j07w