Kopia niemal idealna. Przestępcy podszywają się pod znany serwis

Kopia niemal idealna. Przestępcy podszywają się pod znany serwis
Źródło zdjęć: © flickr.com | Saidul A Shaari
Grzegorz Burtan

15.09.2017 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Używacie PayPal? To lepiej uważajcie. Na skrzynkach pocztowych pojawiają się fałszywe wiadomości, które ciężko odróżnić od tych autentycznych.

O sprawie informuje serwis Benchmark. Jeden z redaktorów miał „przyjemność” otrzymać wiadomość tego typu. Jednak czujność i obeznanie pozwoliły uniknąć mu przykrej sytuacji.

Jak wylicza portal, pierwsza czerwona lampka powinna zapalić się, kiedy zobaczymy adres, z jakiego przyszła wiadomość. Założona przez Elona Muska serwis posługuje się domenami @e.paypal.com lub @paypal.Tymczasem wiadomość przyszła z adresu paypal@service.com.

To nie koniec. PayPapl zawsze zwraca się w wiadomościach do swoich klientów pełnym imieniem i nazwiskiem. Tymczasem tutaj pojawia się tylko fraza „Dear Customer”. Przycisk, który powinien nas odsyłać na stronę serwisu jest ewidentnie fałszywy, konkluduje autor artykułu. Kliknięcie w niego może nas przenieść na stronę, która wymaga podania przez nas wrażliwych danych. Co oczywiście skończy się tym, że cyberprzestępcy będą mieli nasze dane. Jeśli do tego doszło, niezwłocznie zmieńcie hasło na PayPal i podobnych serwisach.

Potwierdza się niestety, że spam jest dalej najpopularniejszą formą oszustwa. Jeśli zobaczycie tego typu wiadomość, powiadomcie serwis na adres spoof@paypal.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)