Konsole do gier na miarę XXI wieku. Nowe oblicze wirtualnej rozrywki

Konsole do gier na miarę XXI wieku. Nowe oblicze wirtualnej rozrywki

Konsole do gier na miarę XXI wieku. Nowe oblicze wirtualnej rozrywki
Źródło zdjęć: © iStock.com | nd3000
Sylwia Ścibak
16.04.2018 13:04

Technologia idzie wciąż do przodu, a wraz z nią zmienia się oblicze wirtualnej rozrywki. Coraz większą popularność zyskują sprzęty, które umożliwiają granie nie tylko w pozycji siedzącej ze zwyczajnym padem w dłoni. Poniżej prezentujemy konsole z kontrolerami ruchu oraz okularami VR.

Nowa wirtualna rozrywka

Wirtualna rozrywka stopniowo staje się coraz bardziej realistyczna. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było mowy o trójwymiarowej grafice, a dziś niektóre gry raczą nas pięknymi światami, zaprogramowanymi np. wedle zasad fotogrametrii, która odwzorowuje rzeczywiste kształty i ich położenie względem siebie. Tradycje konsole do gier oraz komputery PC jeszcze wiodą prym w wirtualnej rozrywce i zapewne minie sporo czasu, zanim całkowicie ustąpią miejsca nowym formom przedstawiania nierzeczywistych światów. Jednak już teraz można znaleźć na rynku gry, które są projektowane specjalnie pod okulary VR i wydaje się, że będzie ich coraz więcej.

Obraz
© flickr.com

Okulary VR to zbiorcze określenie specjalnych urządzeń, które wyświetlają obraz stereoskopowo, dzięki czemu tworzą wrażenie iluzji przebywania w wirtualnym świecie. By się o tym przekonać, wystarczy jedynie poruszyć głową. W ten sposób można oglądać cyfrowe materiały wideo z różnych nośników. Niektóre okulary VR mogą wytwarzać interaktywny obraz reagujący na nasze polecenia za pomocą specjalnych kontrolerów. Dlatego są świetnym wyborem także do gier.

Obraz
© Shutterstock.com

Jakie zestawy proponujemy?

Wybraliśmy kilka zestawów konsol do gier marki PlayStation z tradycyjnymi padami, okularami VR oraz kontrolerami ruchu i specjalnymi kamerami. Do niektórych z nich zostały dołączone gry specjalnie zaprojektowane na potrzeby rzeczywistości wirtualnej oraz najpopularniejsze i najbardziej cenione tytuły świata gier, np. Doom, FIFA 18, Call of Duty WWII. Ceny tych zestawów zaczynają się od ok. 3 tys. zł.

Obraz
© 123RF.COM
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)