Konsole do gier na miarę XXI wieku. Nowe oblicze wirtualnej rozrywki

Konsole do gier na miarę XXI wieku. Nowe oblicze wirtualnej rozrywki16.04.2018 13:04
Konsole do gier na miarę XXI wieku. Nowe oblicze wirtualnej rozrywki
Źródło zdjęć: © iStock.com | nd3000

Technologia idzie wciąż do przodu, a wraz z nią zmienia się oblicze wirtualnej rozrywki. Coraz większą popularność zyskują sprzęty, które umożliwiają granie nie tylko w pozycji siedzącej ze zwyczajnym padem w dłoni. Poniżej prezentujemy konsole z kontrolerami ruchu oraz okularami VR.

Nowa wirtualna rozrywka

Wirtualna rozrywka stopniowo staje się coraz bardziej realistyczna. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było mowy o trójwymiarowej grafice, a dziś niektóre gry raczą nas pięknymi światami, zaprogramowanymi np. wedle zasad fotogrametrii, która odwzorowuje rzeczywiste kształty i ich położenie względem siebie. Tradycje konsole do gier oraz komputery PC jeszcze wiodą prym w wirtualnej rozrywce i zapewne minie sporo czasu, zanim całkowicie ustąpią miejsca nowym formom przedstawiania nierzeczywistych światów. Jednak już teraz można znaleźć na rynku gry, które są projektowane specjalnie pod okulary VR i wydaje się, że będzie ich coraz więcej.

289230714216720442
Źródło zdjęć: © flickr.com

Okulary VR to zbiorcze określenie specjalnych urządzeń, które wyświetlają obraz stereoskopowo, dzięki czemu tworzą wrażenie iluzji przebywania w wirtualnym świecie. By się o tym przekonać, wystarczy jedynie poruszyć głową. W ten sposób można oglądać cyfrowe materiały wideo z różnych nośników. Niektóre okulary VR mogą wytwarzać interaktywny obraz reagujący na nasze polecenia za pomocą specjalnych kontrolerów. Dlatego są świetnym wyborem także do gier.

289230714216982586
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Jakie zestawy proponujemy?

Wybraliśmy kilka zestawów konsol do gier marki PlayStation z tradycyjnymi padami, okularami VR oraz kontrolerami ruchu i specjalnymi kamerami. Do niektórych z nich zostały dołączone gry specjalnie zaprojektowane na potrzeby rzeczywistości wirtualnej oraz najpopularniejsze i najbardziej cenione tytuły świata gier, np. Doom, FIFA 18, Call of Duty WWII. Ceny tych zestawów zaczynają się od ok. 3 tys. zł.

289230714217179194
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)