Koniec tradycyjnych biletów

Strona głównaKoniec tradycyjnych biletów
10.03.2008 08:59
Koniec tradycyjnych biletów
Źródło zdjęć: © WP.PL

Juniper Research przewiduje, że w 2011 roku sprzedanych zostanie 2,6 miliarda biletów za pośrednictwem telefonów komórkowych. Z telefonicznych biletów korzystać będzie w tym czasie 208 milionów użytkowników telefonów komórkowych.

Podstawowymi zaletami telefonicznych biletów są redukcja kosztów i większe bezpieczeństwo w stosunku do obecnych rozwiązań, pod uwagę brane są także aspekty ekologiczne. Czy rzeczywiście bilety komunikacji miejskiej, bilety do obiektów kulturalnych, czy nawet do kina znikną z rynku w ich obecnej formie?

288759091256637587

Kody graficzne wyświetlane ekranach telefonów, odczytywane następnie przez odpowiednie optyczne "kasowniki", zastąpią niebawem rozwiązania oparte o NFC (ang. _ Near Field Communications _). Telefony komórkowe zaczną funkcjonować jak identyfikatory w dużych korporacjach. Zbliżenie się do "kasownika" spowoduje automatyczne skasowanie elektronicznego biletu.

Przewiduje się, że lotnictwo na nowej formie biletów zaoszczędzi 500 mln dolarów rocznie, zaś łączna wartość elektronicznych biletów zakupionych we wszystkich branżach w 2011 roku przekroczy 87 miliardów dolarów.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)