Trwa ładowanie...

Każdy zna tapetę z Windowsa XP. Ten utwór nie wszyscy jednak słyszeli

Utwór z Windowsa XP usłyszeć mogli tylko nieliczni, ze względu na ograniczenia sprzętowe. A potem był dobrze ukryty.

Share
Każdy zna tapetę z Windowsa XP. Ten utwór nie wszyscy jednak słyszeli
Źródło: flickr.com, Fot: Takashi Kiso
d2idfbn

Tapetę z Windowsa XP zna chyba każdy, kto miał do czynienia z komputerami. Zielone wzgórze stało się kultowym obrazem. Pod względem popularności mniej szczęścia miał utwór, który przygrywał podczas pierwszej konfiguracji Windowsa XP, zaraz po jego zainstalowaniu.

“Zaraz, jaki utwór?!”.

d2idfbn

Taka reakcja jest naturalna, bo nie wszyscy mogli go wysłuchać. W bazie Microsoftu brakowało oprogramowania do wielu modeli kart dźwiękowych. Żeby więc dźwięk był, należało najpierw samemu zainstalować sterowniki. A można było to zrobić dopiero po pierwszej konfiguracji systemu.

Niewykluczone więc, że wielu nie miało nawet pojęcia, że w trakcie konfiguracji powinna przegrywać jakaś melodia. Tylko nieliczni - szczęśliwi posiadacze “wybranej” karty dźwiękowej - mogli cieszyć się “premierowym” wykonaniem.

A to nie była byle jaka melodia! Dziś o żadnym sekrecie mowy nie ma, kawałek dawno trafił na YouTube i każdy bez większych problemów może go wysłuchać. I naprawdę warto to zrobić:

Wcześniej, jeszcze za czasów panowania XP, również było to możliwe. Ale trzeba było wiedzieć, gdzie szukać. Plik o nazwie “title” Microsoft ukrył w folderze C:\Windows\system32\oobe\images. Jeżeli więc wciąż korzystacie z XP, możecie posłuchać “oryginału”.

d2idfbn

Podziel się opinią

Share
d2idfbn
d2idfbn
Więcej tematów