Jednym znakiem zepsujesz iPhone'a. Wystarczy wysłać wiadomość

Jednym znakiem zepsujesz iPhone'a. Wystarczy wysłać wiadomość

Jednym znakiem zepsujesz iPhone'a. Wystarczy wysłać wiadomość
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
10.05.2018 14:50

Kilka dni temu w internecie pojawiła się informacja o "czarnej kropce" zawieszającej smartfony z systemem android. Teraz to niebezpieczne emoji zaatakowało również urządzenia korzystające z iOS. Błąd wygląda bardzo podobnie i może zawiesić aplikację.

Wystarczy wysłać wiadomość o specjalnej treści do osoby posiadającej iPhone'a. Jeśli wiadomość zawierająca "czarną kropkę" zostanie otwarta, nastąpi zawieszenie aplikacji. Nie pomaga wyłączanie i włączanie jej. Według informacji podawanych przez youtubera, tylko ponowna instalacja oprogramowania może pomóc. Lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Lepiej nie stać się ofiarą takiego żartu.

Obraz
© YouTube

Youtuber twierdzi, że błąd napotkał ostatnich dwóch smartfonach Apple'a - iPhone X oraz iPhone 8. Nie wiadomo jak działa w przypadku poprzednich wersji urządzeń. Zasada błędu jest taka sama jak w przypadku Androida, z tym że w iPhone nie trzeba naciskać kropki. Czarna kropka zawiera mnóstwo niewidocznych znaków, które zaczynają się ładować jednocześnie podczas otwarcia wiadomości. To doprowadza do przeciążenia procesora, a w efekcie "crashu" aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)