Czarna kropka śmierci atakuje telefony. "Nie dotkniesz jej"

Czarna kropka śmierci atakuje telefony. "Nie dotkniesz jej"

Czarna kropka śmierci atakuje telefony. "Nie dotkniesz jej"
Źródło zdjęć: © Komorkomania.pl | Miron Nurski
Arkadiusz Stando
07.05.2018 12:23

Poprzez jedną wiadomość możesz doprowadzić do uszkodzenia czyjegoś urządzenia z systemem Android. Telefon może się wyłączyć, albo w najlepszym przypadku tylko zawiesić. Uważajcie na takie wiadomości.

"Nie dotkniesz tej kropki!" - taka wiadomość, wraz z kropką powodującą zawieszenie telefonów, jest rozsyłana w internecie. Najczęściej poprzez komunikator WhatsApp. Dla własnego bezpieczeństwa, nigdy nie klikajcie w tę kropkę. Dlaczego? Wywołuje błąd systemowy.

Obraz
© YouTube

Chociaż wydaje się, że to tylko kropka, to obok niej znajduje się około 2000 niewidzialnych znaków. Po naciśnięciu na nią, tym samym zaznaczeniu jej, nastąpi próba zrenderowania znaków przez system Android. Spowoduje to przeciążenie systemu, a tym samym wyłączenie się aplikacji przy chwilowym zawieszeniu się telefonu. Może dojść nawet do wyłączenia się smartfona.

Sprawę nagłosił jeden z Youtuberów, pojawiły się także posty na forum Reddit.

Żeby zobaczyć wszystkie znaki wiadomości, należy przekonwertować ją na HTML.Wiadomość można przesłać przez większość komunikatorów, a także pod postacią innych emotikonek. Atak nie działa tylko w przeglądarce Google Chrome. Do podobnej sytuacji doszło niedawno w telefonach z systemem iOS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)