Trwa ładowanie...
dgjzgxx

Jak wyłączyć hasło w Windows 8 - sposoby

Hasło logowania w każdym systemie operacyjnym służy zachowaniu naszego bezpieczeństwa. Kiedy jednak nie chcemy za każdym razem wpisywać tego samego i być może bardzo długiego ciągu znaków przy uruchamianiu komputera, możemy skorzystać z opcji wyłączania hasła. Podpowiadamy, jak to zrobić w systemie Windows 8.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Windows 8 pozwala na wyłaczenie hasła logowania
Windows 8 pozwala na wyłaczenie hasła logowania (Pixabay.com)
dgjzgxx

Po co nam hasło w systemie Windows?

Hasło w systemie Windows jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed dostępem nieuprawnionych użytkowników do naszego konta w systemie. Nieuprawnieni użytkownicy to niekoniecznie złodzieje, mogą nimi być po prostu członkowie rodziny, którym chcemy uniemożliwić dostęp do naszych osobistych plików (np. dzieci) albo inni pracownicy w firmie, którzy korzystają z tego samego komputera co my. Z tego względu nadanie hasła jest często naturalną czynnością podczas zakładania nowego konta użytkownika.

Co ciekawe Windows 8 posiada funkcję hasła obrazkowego, które z kolei sprawdza się najbardziej w tabletach. Nie wymaga ona wpisywania ciągu znaków, a jedynie wyrysowania określonych kształtów czy wykonania gestów.

dgjzgxx

Konieczność wpisania hasła może pojawić się również po wybudzeniu komputera z uśpienia bądź hibernacji.

Jak wyłączyć hasło w Windows 8?

Aby wyłączyć hasło w Windows 8 w bardzo prosty sposób, wystarczy włączyć polecenie "Uruchamianie" przez wciśnięcie klawisza Windows oraz klawisza R albo przez kliknięcie "Start" i wpisanie do okienka wyszukiwania polecenia "Uruchamianie".

dgjzgxx

W okienku "Uruchamianie" wpisujemy polecenie "netplwiz", co włączy panel Konta użytkowników. W zakładce "Użytkownicy" odznaczamy box "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło". Klikamy przycisk "Zastosuj".

Kiedy klikniemy "Zastosuj", pojawi się nam okno do ponownego wpisania danych logowania. Wpisujemy nasze hasło dwa razy i klikamy "OK". Potem ponownie klikamy "OK".

Jak wyłączyć hasło po uśpieniu w Windows 8?

Aby wyłączyć konieczność wpisywania hasła w Windows 8 po wybudzeniu komputera z uśpienia, należy wpisać w ekranie startowym polecenie "Opcje zasilania". Przechodzimy tam do sekcji "Ustawienia".

Wchodzimy do sekcji "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne". Tam zaznaczamy box "Nie wymagaj hasła". Zatwierdzamy polecenie, klikając przycisk "Zapisz zmiany".

dgjzgxx

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dgjzgxx

dgjzgxx
Więcej tematów