iPod touch w roli telefonu?

iPod touch w roli telefonu?
Źródło zdjęć: © Apple

06.02.2009 15:01, aktual.: 06.02.2009 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Jajah, oferująca m.in. rozwiązania z zakresu telefonii internetowej, przygotowała aplikację pozwalającą zamienić odtwarzacz iPod touch w telefon. Dzięki wykorzystaniu bezprzewodowego dostępu do Internetu możliwe ma być zarówno wykonywanie połączeń, jak i wysyłanie komunikatów SMS.

Według zapewnień firmy Jajah już wkrótce użytkownicy iPoda touch mają mieć możliwość pobrania odpowiedniej aplikacji ze sklepu App Store, która umożliwi zamianę odtwarzacza w telefon. Do prowadzenia rozmów oraz wysyłania komunikatów SMS niezbędne będzie połączenie z Internetem realizowane w oparciu o technologię WiFi. Konieczne będzie także podłączenia zestawu słuchawkowego. Jajah prognozuje, że koszt połączeń w porównaniu do sieci telefonii komórkowej mógłby być niższy nawet o 98%, zwłaszcza w przypadku połączeń międzynarodowych.

Przygotowane przez Jajah rozwiązanie oparte jest o model "white label". Oznacza to, że usługa ta może być zaadoptowana przez każdego dostawcę do własnych potrzeb i sprzedawana pod własną marką. Oprócz tego Jajah oferuje również kompleksowe rozwiązania z zakresu telefonii IP: od aplikacji potrzebnych do zarządzania całym systemem, poprzez terminowanie ruchu do innych sieci, aż do systemu bilingowego i rozliczania płatności. Usługa taka dostępna jest w ponad 20. krajach.
Na chwilę obecną nie wiadomo czy rozwiązanie proponowane przez Jajah doczeka się premiery rynkowej. Głównym problemem jest to, że Apple może się nie zgodzić na umieszczenie takiej aplikacji w swoim sklepie App Store. W grę wchodzi bowiem obawa o spadek sprzedaży dużo droższego iPhone'a. Problemem może być również fakt, że do Jajah nie zgłosił się jeszcze żaden partner chcący wykorzystać proponowane przez tę firmę rozwiązanie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)