Internetowy sklep dla więźniów w Rosji

Internetowy sklep dla więźniów w Rosji

Internetowy sklep dla więźniów w Rosji
17.01.2011 09:57

Już wkrótce tym, którzy trafią do więzienia w Moskwie, rodziny
będą mogły robić zakupy w specjalnym sklepie internetowym, zamiast tradycyjnie wysyłać im paczki. A w więzieniu na moskiewskich Butyrkach postanowiono jeszcze zainstalować ... solaria.

Szef moskiewskiego oddziału Federalnej Służby Więziennictwa Wiktor Dieżurow powiedział w niedzielę rosyjskim mediom, że sklep internetowy, od miesiąca dostępny dla osadzonych w stołecznych aresztach śledczych, okazał się niezwykle popularny. Rodziny i przyjaciele zamawiają dla aresztantów świeże owoce, sery, których jest w ofercie dziewięć rodzajów, czekoladki czy inne przysmaki, papierosy (21 różnych marek), płacą online, a strażnicy dostarczają zakupy prosto do celi.

Obraz
© (fot. Darrin Klimek/Thinkstock)

W tym internetowym sklepie, który swym zasięgiem ma wkrótce objąć wszystkie moskiewskie więzienia, można też nabyć Biblię, Koran, a także Kodeks Karny. W ofercie nie ma natomiast alkoholu.

W cieszącym się złą sławą więzieniu na Butyrkach, gdzie warunki są bardzo prymitywne, postanowiono natomiast nieco złagodzić ciężki los osadzonych, dając im możliwość korzystania z solariów. Według Dieżurowa, solaria zrekompensują więźniom brak światła słonecznego w celach, ale nie za darmo. Minuta w solarium będzie kosztować 1. rubli (niespełna złotówkę).

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)