Interfejs telefonu LG Arena zdobył nagrodę iF Communication Design Award

Interfejs telefonu LG Arena zdobył nagrodę iF Communication Design Award

Interfejs telefonu LG Arena zdobył nagrodę iF Communication Design Award
03.07.2009 15:57, aktualizacja: 03.07.2009 16:07

Firma LG Electronics zdobyła nagrodę iF Communication Design Award 2009 za trójwymiarowy interfejs użytkownika S-class, zastosowany w telefonie komórkowym LG ARENA (LG-KM900). Ponadto telefon LG ARENA zdobył złotą statuetkę w kategorii Interfejsy produktów, która obejmuje wszystkie rodzaje graficznych interfejsów użytkownika.

O nagrodzie
Nagroda iF Design Communication Award przyznawana jest nowatorskim produktom, które charakteryzują się wyjątkowo udanym połączeniem funkcjonalności, wygodnej obsługi i estetyki. Natomiast dodatkowe wyróżnienie, jakim jest złota statuetka iF Gold Award przyznawana jest artykułom, które już znalazły się w gronie zdobywców iF Communication Design Award. W sumie spośród 136. zgłoszonych kandydatów nagrodę iF Gold Award przyznano trzydziestu najlepszym produktom. Telefon LG ARENA otrzymał to prestiżowe wyróżnienie w nowo utworzonej kategorii Interfejsy produktów. Nagroda potwierdza, że interfejs S-class jest przyjazny dla użytkownika, zapewnia łatwą obsługę i charakteryzuje się estetycznym wzornictwem.

Obraz
© (fot. IDG)

Cieszymy się, że intuicyjny interfejs S-class został doceniony przez jury tego prestiżowego konkursu. W Polsce telefony LG Arena z nowym interfejsem również wzbudzają bardzo duże zainteresowanie wśród konsumentów. To właśnie dzięki pełnej harmonii między technologią, designem i zrozumieniem potrzeb użytkowników nasze udziały w rynku telefonów komórkowych w naszym kraju tak intensywnie rosną - powiedział Paweł Łojewski, Brand Manager GSM w LG Electronics Polska.

S-class w telefonie LG Arena
W ciągu trzech miesięcy od premiery rynkowej w Europie firma LG sprzedała 50. 000 telefonów ARENA. Uwagę większości klientów przyciąga trójwymiarowy interfejs użytkownika S-class, który znacznie upraszcza nawigację i ułatwia korzystanie z opcji multimedialnych. Dzięki zastosowaniu trójwymiarowych efektów i przejść wirtualne elementy wyglądają oraz działają tak jak realne przedmioty.

Przetestuj jak działa S-class
Aby już teraz zapewnić klientom możliwość poznania wszystkich zalet interfejsu S-class, firma LG przygotowała stronę internetową, na której można wypróbować działanie interfejsu S-class. Internauci mogą znaleźć na niej tzw. „widget” do pobrania i zainstalowania na pulpicie, trójwymiarowy wygaszacz ekranu oraz trójwymiarowe gry. Widget LG prezentuje działanie interfejsu i oferuje te same opcje, co telefon wyposażony w interfejs S-class. Wygaszacz ekranu do pobrania oparty jest na układzie kostki interfejsu użytkownika S-class. Działanie interfejsu można również przetestować na stronie: arena.lgmobile.com/pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)