Interfejs telefonu LG Arena zdobył nagrodę iF Communication Design Award

Interfejs telefonu LG Arena zdobył nagrodę iF Communication Design Award03.07.2009 15:57
Interfejs telefonu LG Arena zdobył nagrodę iF Communication Design Award

Firma LG Electronics zdobyła nagrodę iF Communication Design Award 2009 za trójwymiarowy interfejs użytkownika S-class, zastosowany w telefonie komórkowym LG ARENA (LG-KM900). Ponadto telefon LG ARENA zdobył złotą statuetkę w kategorii Interfejsy produktów, która obejmuje wszystkie rodzaje graficznych interfejsów użytkownika.

O nagrodzie
Nagroda iF Design Communication Award przyznawana jest nowatorskim produktom, które charakteryzują się wyjątkowo udanym połączeniem funkcjonalności, wygodnej obsługi i estetyki. Natomiast dodatkowe wyróżnienie, jakim jest złota statuetka iF Gold Award przyznawana jest artykułom, które już znalazły się w gronie zdobywców iF Communication Design Award. W sumie spośród 136. zgłoszonych kandydatów nagrodę iF Gold Award przyznano trzydziestu najlepszym produktom. Telefon LG ARENA otrzymał to prestiżowe wyróżnienie w nowo utworzonej kategorii Interfejsy produktów. Nagroda potwierdza, że interfejs S-class jest przyjazny dla użytkownika, zapewnia łatwą obsługę i charakteryzuje się estetycznym wzornictwem.

288766451756841107
Źródło zdjęć: © (fot. IDG)

Cieszymy się, że intuicyjny interfejs S-class został doceniony przez jury tego prestiżowego konkursu. W Polsce telefony LG Arena z nowym interfejsem również wzbudzają bardzo duże zainteresowanie wśród konsumentów. To właśnie dzięki pełnej harmonii między technologią, designem i zrozumieniem potrzeb użytkowników nasze udziały w rynku telefonów komórkowych w naszym kraju tak intensywnie rosną - powiedział Paweł Łojewski, Brand Manager GSM w LG Electronics Polska.

S-class w telefonie LG Arena
W ciągu trzech miesięcy od premiery rynkowej w Europie firma LG sprzedała 50. 000 telefonów ARENA. Uwagę większości klientów przyciąga trójwymiarowy interfejs użytkownika S-class, który znacznie upraszcza nawigację i ułatwia korzystanie z opcji multimedialnych. Dzięki zastosowaniu trójwymiarowych efektów i przejść wirtualne elementy wyglądają oraz działają tak jak realne przedmioty.

Przetestuj jak działa S-class
Aby już teraz zapewnić klientom możliwość poznania wszystkich zalet interfejsu S-class, firma LG przygotowała stronę internetową, na której można wypróbować działanie interfejsu S-class. Internauci mogą znaleźć na niej tzw. „widget” do pobrania i zainstalowania na pulpicie, trójwymiarowy wygaszacz ekranu oraz trójwymiarowe gry. Widget LG prezentuje działanie interfejsu i oferuje te same opcje, co telefon wyposażony w interfejs S-class. Wygaszacz ekranu do pobrania oparty jest na układzie kostki interfejsu użytkownika S-class. Działanie interfejsu można również przetestować na stronie: arena.lgmobile.com/pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)