Trwa ładowanie...
d4k8jjq

Indie. NASA bada nowe informacje o zaginionym na Księżycu lądowniku Chandrayaan-2

Indyjski lądownik Chandrayaan-2 rozbił się nieopodal księżycowego bieguna południowego. Do niefortunnego lądowania doszło we wrześniu, ale NASA wciąż nie ma zbyt wielu danych. Czy nowe informacje pomogą trochę rozjaśnić sytuację?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA prowadzi poszukiwania lądownika Chandrayaan-2
NASA prowadzi poszukiwania lądownika Chandrayaan-2 (NASA)
d4k8jjq

Indyjski lądownik Chandrayaan-2 miał we wrześniu wylądować na księżycowym biegunie - w miejscu, w którym do tej pory nie udało się to żadnej innej misji kosmicznej. Niestety po nieudanej próbie lądowania indyjska agencja kosmiczna straciła kontakt z Chandrayaan-2.

Od tego czasu NASA wspiera Indie w poszukiwaniu lądownika. Po przejrzeniu najnowszego zestawu zdjęć z Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), które zostały dostarczone NASA w ostatnich dniach, agencja kosmiczna wciąż nie ma pojęcia, gdzie jest Chandrayaan-2.

Porównując zdjęcia sprzed i po katastrofie, naukowcy twierdzą, że ten obszar Księżyca wydaje się zupełnie pusty. Wcześniejsze zdjęcia, zrobione jeszcze we wrześniu były wykonane o zmierzchu, więc na teren padał cień, który mógł zasłonić lądownik.

d4k8jjq

Zobacz też: Poza Ziemią wyrosła pierwsza roślina. Zobacz ją z bliska

Październikowe zdjęcia są jednak bardzo dobrze oświetlone i NASA wciąż nie dostrzega na nich lądownika Chandrayaan-2. John Kelle będący członkiem zespołu LRO powiedział, że najprawdopodobniej lądownik znajduje się poza miejscem poszukiwań. Niestety noc na Księżycu jest tak zimna, że żadna maszyna nie jest w stanie prowadzić poszukiwań w niektórych obszarach.

Naukowcy zapewniają, że dalej będą szukać lądownika Chandrayaan-2.

d4k8jjq

Podziel się opinią

Share
d4k8jjq
d4k8jjq
Więcej tematów