ycipk-lpg90i

Ile zarabiają astronauci w NASA? Nie dziwne, że są skłonni do ryzyka

Zostać astronautą nie jest łatwo. To nie tylko nauka, trening i pasja. Przede wszystkim trzeba mieć odwagę i umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacji zagrożenia życia. Ale sprawa staje się łatwiejsza, kiedy pojawia się odpowiednia motywacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarobki w NASA nie powalają, ale jest jeden haczyk
Zarobki w NASA nie powalają, ale jest jeden haczyk (NASA)
ycipk-lpg90i

Aby zostać astronautą NASA, trzeba spełnić kilka wymagań. Do tej agencji kosmicznej mogą dołączyć tylko amerykanie, którzy ukończyli studia dyplomowe na renomowanej uczelni w dziedzinie nauk ścisłych, inżynierii lub matematyki oraz mają trzy lata doświadczenia i tysiąc godzin wylatanych za sterami samolotu odrzutowego.

Nie każdy, kto spełni te warunki dostanie pracę, a wręcz mało kto. NASA raz na kilka lat prowadzi nową rekrutację, i spośród kilkunastu tysięcy osób, kandydatów wybiera zaledwie kilku. W 2017 roku z 18,3 tysięcy chętnych, przyjęto zaledwie 12 osób.

Skoro tak ciężko się dostać, a praca jest tak ryzykowna, to skąd to zainteresowanie? Astronautów przyciąga nie tylko pasja. Zarobki w NASA zaczynają się od 5200 dolarów do 8000 dolarów miesięcznie. Bardziej doświadczeni pracownicy zarabiają do 120 tysięcy dolarów rocznie.

ycipk-lpg90i

Jednak to błahostka przy tym, ile astronauci mogą zarobić w kosmosie. Każda godzina spaceru kosmicznego kosmonautów, to zarobek rzędu 1,6 -3,2 miliona funtów - czyli około od 7,5 mln do 15 mln zł.

Czytaj też: Astronauta zdradza co czuł podczas awarii statku Sojuz-MS10. Wiele zawdzięcza inżynierom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Buisness Insider

ycipk-lpg90i
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-lpg90i

ycipk-lpg90i
ycipk-lpg90i