WP

Ile zarabiają astronauci w NASA? Nie dziwne, że są skłonni do ryzyka

Zostać astronautą nie jest łatwo. To nie tylko nauka, trening i pasja. Przede wszystkim trzeba mieć odwagę i umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacji zagrożenia życia. Ale sprawa staje się łatwiejsza, kiedy pojawia się odpowiednia motywacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarobki w NASA nie powalają, ale jest jeden haczyk
Zarobki w NASA nie powalają, ale jest jeden haczyk (NASA)
WP

Aby zostać astronautą NASA, trzeba spełnić kilka wymagań. Do tej agencji kosmicznej mogą dołączyć tylko amerykanie, którzy ukończyli studia dyplomowe na renomowanej uczelni w dziedzinie nauk ścisłych, inżynierii lub matematyki oraz mają trzy lata doświadczenia i tysiąc godzin wylatanych za sterami samolotu odrzutowego.

Nie każdy, kto spełni te warunki dostanie pracę, a wręcz mało kto. NASA raz na kilka lat prowadzi nową rekrutację, i spośród kilkunastu tysięcy osób, kandydatów wybiera zaledwie kilku. W 2017 roku z 18,3 tysięcy chętnych, przyjęto zaledwie 12 osób.

Skoro tak ciężko się dostać, a praca jest tak ryzykowna, to skąd to zainteresowanie? Astronautów przyciąga nie tylko pasja. Zarobki w NASA zaczynają się od 5200 dolarów do 8000 dolarów miesięcznie. Bardziej doświadczeni pracownicy zarabiają do 120 tysięcy dolarów rocznie.

WP

Jednak to błahostka przy tym, ile astronauci mogą zarobić w kosmosie. Każda godzina spaceru kosmicznego kosmonautów, to zarobek rzędu 1,6 -3,2 miliona funtów - czyli około od 7,5 mln do 15 mln zł.

Czytaj też: Astronauta zdradza co czuł podczas awarii statku Sojuz-MS10. Wiele zawdzięcza inżynierom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Buisness Insider

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP