IFA 2013: nowy tablet Acer Iconia A3

IFA 2013: nowy tablet Acer Iconia A3

IFA 2013: nowy tablet Acer Iconia A3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.09.2013 14:30, aktualizacja: 02.09.2013 14:45

2 września 2013 na targach IFA 2013 firma Acer zaprezentowała nowy tablet Acer Iconia A3 z 10,1-calowym ekranem. Urządzenie ma się przede wszystkim charakteryzować dużą wydajnością dzięki zastosowaniu czterordzeniowego procesora.

Tablet Iconia A3 został wyposażony w system Dolby Digital Plus pozwalający na odtwarzanie wirtualnego dźwięku 5.1-kanałowego w słuchawkach, a także poprawiający słyszalność dialogów i automatycznie regulujący głośność. Ponadto, w tablecie Iconia A3 zastosowano ergonomicznie rozmieszczone głośników, które znajdują się na bokach urządzenia i umożliwiają uzyskanie efektu stereofonicznego.

10,1-calowy wyświetlacz WXGA (128. x 800) z matrycą IPS powinien zapewnić wyraźny obraz o bogatych kolorach. Producent zapewnia, że ekran charakteryzuje się szerokim kątem widzenia, tak aby z tabletu mogły komfortowo korzystać nawet 2 osoby. Wbudowany port mikro HDMI pozwala na łatwe podłączenie tabletu do zewnętrznego monitora, a tym samym wyświetlanie filmów i multimediów na większym ekranie. Tablet Acer Iconia A3 zapewnia konsumentom łączność ze światem przez łącze Wi-Fi lub wbudowany modem 3G. Ponadto, interfejs Bluetooth 4.0 umożliwia szybkie podłączanie tabletu do różnorodnych urządzeń peryferyjnych, takich jak zestawy słuchawkowe, czy drukarki.

Obraz

Tablet Iconia A3. wyposażono w czterordzeniowy procesor Cortex A7 1,2 GHz i mocną baterię, co teoretycznie pozwala mu płynnie odtwarzać filmy nawet przez 9 godzin, poradzi sobie z grami, a także pozwala na sprawne przełączanie aplikacji oraz przeglądanie stron internetowych. Funkcja Acer IntelliSpin inteligentnie dostosowuje obraz na ekranie tabletu, rozpoznając zmiany położenia nawet wtedy, gdy urządzenie jest ustawione poziomo.

Opracowana przez firmę Acer funkcja Touch WakeApp zapewnia szybki dostęp do ulubionych aplikacji bezpośrednio z trybu uśpienia. System Android 4.2 daje możliwość utworzenia nawet ośmiu oddzielnych kont użytkowników, które można niezależnie dostosowywać do indywidualnych upodobań.

Ponadto, tylni aparat o rozdzielczości 5 Mpx umożliwia podczas nagrywania filmów wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości filmu. Aparat może też wykonywać panoramy dookolne oraz zdjęcia szerokokątne. W zależności od wersji, tablet Iconia A3 jest wyposażony w 1. GB lub 32 GB pamięci, którą można rozbudować przy użyciu karty microSD.

Obraz

Tablet Iconia A3 charakteryzuje nowe wzornictwo, spójne z innymi produktami tej firma. Nowość ma przy tym tylko 10,1. mm grubości i waży niecałe 600 gramów.

Nowe wersje kolorystyczne tabletów Iconia A1 oraz Iconia B1

Na targach IFA zaprezentowano także nowe wersje kolorystyczne tabletów Acer Iconia A1 oraz B1. W pełni wyposażony, przystosowany do obsługiwania jedną ręką, 7,9-calowy tablet Iconia A1 jest teraz dostępny w kolorze białym, szarym oraz złotym. 7-calowy tablet Iconia B1 - przeznaczony dla osób kupujących swoje pierwsze urządzenie tego typu - jest natomiast oferowany w kolorze niebieskim oraz czerwonym.

Ceny i dostępność
Wersja z łączem WiFi zostanie wprowadzona do sprzedaży w Europie na początku października w cenie około 249. euro, zaś wersja z modemem 3G miesiąc później w cenie 299 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)