ycipk-3emwct

Grecja. Ogromny pożar na wyspie Eubea. Stan wyjątkowy i ewakuacja mieszkańców

Grecja. Trwa akcja gaszenia pożaru na wyspie Eubea. Miejscowe władze poinformowały o ewakuacji setek ludzi z czterech miejscowości. W kilku regionach wyspy ogłoszono stan wyjątkowy. Ambasada Polski w Atenach ostrzega turystów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogromny pożar na wyspie Eubea
Ogromny pożar na wyspie Eubea (iStock.com, Fot: xp33gt)
ycipk-3emwct

Na greckiej wyspie Eubea trwa walka z żywiołem. Strażacy zmagali się z ogromnym pożarem przez całą noc z wtorku na środę. Płomienie sięgały nawet 30 metrów. Nad ranem do akcji przystąpiły śmigłowce.

Pożar w Grecji. Władze biją na alarm

ycipk-3emwct

Akcja gaśnicza na drugiej największej wyspie w Grecji trwa od zeszłej nocy. Z wtorku na środę około 3:00 wybuchł pożar trawiący sosnowe lasy na Eubei. Z żywiołem walczy prawie 300 strażaków, wojsko i ochotnicy. Pomimo pełnej mobilizacji służb strażackich wciąż nie udało się ugasić ognia.

W nocy strażacy gasili płonący las na obszarze rozciągającym się na długości 11 kilometrów. Akcję utrudniają silny wiatr rozprzestrzeniający ogień oraz gęsty dym unoszący się nad okolicą. W niektórych regionach sytuacja została opanowana, niestety w innych pojawiły się nowe ogniska zapalne.

Władze podjęły decyzję o ewakuacji mieszkańców z czterech wiosek: Makrymali, Stavros, Platanias i Kontodespoti.

Swoje wakacje przerwał szef greckiego rządu Kyriakos Micotakis. Premier wrócił do Aten gdzie został poinformowany o szczegółach zdarzenia.

ycipk-3emwct

Ambasada Polski w Atenach ostrzega turystów

"Uwaga na wysokie ryzyko wystąpienia pożarów na terenie Grecji. W chwili obecnej prosimy unikać podróżowania w rejony dotknięte pożarami lasów tj. okolice miasta Teby oraz miasta Psachna na wyspie Evia" - możemy przeczytać na Twitterze polskiej ambasady w Atenach.

ycipk-3emwct

Na pomoc greckim strażakom przybęda dziś samoloty z Włoch. Gotowość do pomocy wyraziła również Chorwacja.

Grecja należy do grupy turystycznych państw, które w trakcie suchych miesięcy są narażone na pożary. Z podobnym problemem borykają się hiszpanie. W sobotę na Gran Canaria wybuchł pożar, w wyniku którego spłonęło ponad 1000 hektarów lasów.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3emwct

ycipk-3emwct
ycipk-3emwct