Google uruchamia blokadę na filtr rodzinny SafeSearch

Google uruchamia blokadę na filtr rodzinny SafeSearch
Źródło zdjęć: © Google

10.03.2010 12:19, aktual.: 10.03.2010 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google uruchomiła nową funkcję, która pozwoli użytkownikom wyszukiwarki zablokować filtr rodzinny SafeSearch. Blokadę zdjąć będzie mogła tylko uprawniona do tego osoba, jak na przykład rodzic czy nauczyciel.

Wielu użytkowników wyszukiwarki Google woli, aby w wynikach wyszukiwania nie wyświetlały się treści dla dorosłych. Filtr SafeSearch sprawdza strony i grafiki dostępne w internecie pod kątem treści erotycznych i usuwa je z wyników wyszukiwania. Teraz rodzice mogą ustawić blokadę filtra SafeSearch, zabezpieczając jego działanie dodatkowym hasłem. Ponadto, kontrolę nad blokadą filtra SafeSearch ułatwia grafika w postaci kilku kolorowych kul wyświetlających się na stronie z wynikami wyszukiwania. Dzięki temu, nawet patrząc z daleka, rodzice i nauczyciele mogą się upewnić, że blokada SafeSearch jest nadal aktywna. Jeśli okaże się że strona z wynikami wygląda jak zwykle, można w szybki i prosty sposób sprawdzić ustawienia filtra SafeSearch i ponownie ustawić blokadę.

Obraz
© (fot. Google)

Filtr SafeSearch blokuje wyświetlanie w wynikach wyszukiwania większości witryn i stron internetowych zawierających treści i grafiki o charakterze jednoznacznie seksualnym. Domyślnym poziomem filtra SafeSearch jest Filtrowanie umiarkowane, które filtruje jedynie zawartość obrazów, ale użytkownicy mogą również wybrać poziom Filtrowanie ścisłe, aby zastosować filtrowanie zarówno do grafiki, jak i tekstu. Jest też poziom Bez filtrowania, który wyłącza filtrowanie SafeSearch dla grafiki i tekstu.

Żadne filtrowanie nie jest w 100%, skuteczne, ale opcja SafeSearch pomaga użytkownikom Google wyeliminować treści, których nie chcą oglądać w swoich wynikach wyszukiwania lub przed którymi chcieliby ochronić swoje dzieci.

Aby zablokować filtr SafeSearch, należy wykonać następujące czynności:
• Wybierz Ustawienia na stronie głównej wyszukiwarki Google, a następnie kliknij opcję Ustawienia wyszukiwania.
• Kliknij link „Zablokuj filtr SafeSearch” znajdujący się poniżej opcji poziomu filtra SafeSearch
• Zaloguj się do swojego konta Google.
• Kliknij link „Zablokuj filtr SafeSearch”. W ten sposób ustawisz ścisły poziom filtrowania SafeSearch.
•. Wirująca ikona wskazuje, że trwa ustawianie filtra SafeSearch na poziom Filtrowanie ścisłe we wszystkich domenach Google.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)