Google reaguje na Brexit. Zmiana w Google Pay

Google reaguje na Brexit. Zmiana w Google Pay

Google reaguje na Brexit. Zmiana w Google Pay
Źródło zdjęć: © East News | AFP/EAST NEWS
Adam Bednarek
03.04.2019 14:08, aktualizacja: 03.04.2019 14:21

Użytkownicy Google Pay otrzymali od giganta informację o zmianie warunków usług. W ten sposób serwis przygotowuje się na decyzję Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu.

Początkowo Wielka Brytania miała wyjść z Unii do 29 marca. Termin jednak przedłużono do 12 kwietnia- jeśli brytyjski parlament nie przyjmie umowy ws. brexitu. Jeśli ją przyjmie, Wielka Brytania będzie miała wydłużony termin wyjścia do 22 maja.

Daty nie są znane, co irytuje nie tylko polityków i mieszkańców, ale i działające w Wielkiej Brytanii firmy. Google postanowił się określić.

Użytkownicy usługi Google Pay otrzymali dziś informację o zmianie warunków usług.

"Aby zapewnić ciągłość usług w obliczu zmiany statusu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, wprowadzamy zmiany w warunkach usługi Google Payments".

Zmiany w żaden sposób nie wpłyną na to, jak korzystamy z usług Google'a. Po prostu od 4 kwietnia 2019 r. usługi finansowe będą świadczone przez spółkę Google Ireland Limited, a nie spółkę Google Payment Limited.

"Po tym terminie nadal będziesz widzieć historię swoich transakcji na stronie pay.google.com, ale przetwarzaniem twoich płatności i danych zajmie się spółka Google Ireland Limited, zgodnie ze zaktualizowanymi Warunkami usługi" - dodaje Google.

Chociaż Google zapewnia, że nic się nie zmieni, to przypomina, że zawsze można skasować konto. A jeżeli zmiana wam nie przeszkadza, to nie musicie niczego robić. Nowy regulamin sam wejdzie w życie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)