Trwa ładowanie...
d2suq5e

Google przejmuje piecze nad danymi medycznymi w Wielkiej Brytanii

Google przejmuje kontrolę w Wielkiej Brytanii. W listopadzie zeszłego roku firma DeepMind zajmująca się uczeniem maszynowym ogłosiła, że jej dział ds. zdrowia zostanie przeniesiony do spółki macierzystej, czyli Google. Teraz stało się to faktem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google przejmuje piecze nad danymi medycznymi.
Google przejmuje piecze nad danymi medycznymi. (iStock.com)
d2suq5e

Sprawa budzi kontrowersje, ponieważ DeepMind współpracowało z brytyjską służbą zdrowia i przetwarza dane 1,6 miliona brytyjskich pacjentów. Firma działała między innymi z Moorfields Eye Hospital, gdzie pracowano nad wykorzystaniem uczenia maszynowego do oceny skanów oka z dużą dokładnością, oraz z londyńskim University College Hospital, gdzie technologia DeepMind była testowana w planowaniu radioterapii dla pacjentów z rakiem głowy i szyi.

Czytaj też: Czy przyszłość jest robotem, czyli jak okiełznać sztuczną inteligencję?

Google. Kontrowersje

d2suq5e

W 2016 roku prezes DeepMind zapowiedział, że pomimo przejęcia firmy przez Google, medyczny dział będzie funkcjonował niezależnie i wrażliwe dane nigdy nie zostaną powiązane z kontami, produktami czy usługami nowego właściciela. Jednak już dwa lata później okazało się, że część DeepMind zajmująca się technologią medyczną także zostanie oddana pod kontrolę amerykańskiego giganta.

Przejęcie tej części DeepMind trwało aż 10 miesięcy i zakończyło się właśnie teraz.

Czytaj też: Google ich nie widzi. Niemcy i Austria to dziura na mapie Europy

d2suq5e

Podziel się opinią

Share

d2suq5e

d2suq5e
Więcej tematów