Ciemny motyw w aplikacji Google. Tłumaczymy jak włączyć

Ciemny motyw w aplikacji Google. Tłumaczymy jak włączyć

Ciemny motyw w aplikacji Google. Tłumaczymy jak włączyć
Źródło zdjęć: © google
Bolesław Breczko
21.06.2019 13:45

Ciemny motyw zawitał do aplikacji Google w wersji systemu Android 9. Ciemny motyw pojawił się m.in.: w wyszukiwarce, wiadomościach, kalendarzu oraz aplikacji do notatek Google Keep.

Wielu użytkownikom ciemny motyw włączy się automatycznie, a podczas pierwszego uruchomienia w nowym trybie zobaczą infromacje o tym, jak go wyłączyć.

Jeśli jednak ciemny motyw nie włączył się automatycznie podpowiadamy, jak zrobić to ręcznie. Otwórz aplikację Google>kliknij trzy kropki>Ustawienia>Ogólne>Ciemny motyw. Tutaj można wybrać jedną z trzech opcji: Włącz ciemny motyw: nigdy, zgodnie z ustawieniami systemu, zawsze.

Obraz
© google

Ciemny motyw pojawił się także w innych aplikacja Google. Są to Wiadomości, Kalendarz czy Google Keep. Co ciekawe aplikacje nie mają jednakowych ustawień dotyczących ciemnego motywu. W aplikacji Wiadomości (ikonka użytkownika w prawym górnym rogu>Ustawienia>Ciemny motyw) do wyboru są 4 opcje: zawsze, nigdy, automatycznie w nocy i w trybie oszczędzania baterii i tylko w trybie oszczędzania baterii. Natomiast w aplikacji Google Keep (Ustawienia) mamy do wyboru tylko włączenie lub wyłączenie ciemnego motywu suwakiem.

Ciemny motyw w aplikacjach zdobywa coraz więcej zwolenników. Nie tylko mniej męczy oczy (zwłaszcza w nocy) ale też minimalnie ogranicza zużycie baterii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)