Google przejmuje piecze nad danymi medycznymi w Wielkiej Brytanii

Google przejmuje piecze nad danymi medycznymi w Wielkiej Brytanii
Źródło zdjęć: © iStock.com

22.09.2019 11:30, aktual.: 22.09.2019 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google przejmuje kontrolę w Wielkiej Brytanii. W listopadzie zeszłego roku firma DeepMind zajmująca się uczeniem maszynowym ogłosiła, że jej dział ds. zdrowia zostanie przeniesiony do spółki macierzystej, czyli Google. Teraz stało się to faktem.

Sprawa budzi kontrowersje, ponieważ DeepMind współpracowało z brytyjską służbą zdrowia i przetwarza dane 1,6 miliona brytyjskich pacjentów. Firma działała między innymi z Moorfields Eye Hospital, gdzie pracowano nad wykorzystaniem uczenia maszynowego do oceny skanów oka z dużą dokładnością, oraz z londyńskim University College Hospital, gdzie technologia DeepMind była testowana w planowaniu radioterapii dla pacjentów z rakiem głowy i szyi.

Google. Kontrowersje

W 2016 roku prezes DeepMind zapowiedział, że pomimo przejęcia firmy przez Google, medyczny dział będzie funkcjonował niezależnie i wrażliwe dane nigdy nie zostaną powiązane z kontami, produktami czy usługami nowego właściciela. Jednak już dwa lata później okazało się, że część DeepMind zajmująca się technologią medyczną także zostanie oddana pod kontrolę amerykańskiego giganta.

Przejęcie tej części DeepMind trwało aż 10 miesięcy i zakończyło się właśnie teraz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)