Trwa ładowanie...
d304d0g

Gen. Duda dla "DGP": Nie wiemy, na podstawie jakich przesłanek dokonano wyboru samolotów F-35

Nie wiemy, na podstawie jakich przesłanek i jakiego kryterium dokonano wyboru samolotów wartych miliardy złotych – powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" gen. bryg. rez. dr Adam Duda, były szef Inspektoratu Uzbrojenia MON.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Myśliwce F-35 wykryte przez niemiecki radar
Myśliwce F-35 wykryte przez niemiecki radar (Wikimedia Commons CC BY)
d304d0g

Kilka dni temu Minister Obrony Mariusz Błaszczak poinformował za pomocą Twittera, że 31 stycznia podpisana zostanie umowa na zakup 32 sztuk myśliwców F-35. Kwota zakupu wyniesie 4,6 mld dolarów. Jednocześnie Wiceszef sejmowej komisji obrony Czesław Mroczek poprosił Najwyższą Izbę Kontroli o przeanalizowanie tej transakcji.

Zakup F-35 skomentował w wywiadzie dla "DGP" gen. bryg. rez. dr Adam Duda, mówiąc, że "wiemy zbyt mało o procesie podejmowania tej decyzji."

"Powody wizerunkowe" motywacją wyboru?

Gen. Duda podkreślił także, że "jako podatnicy możemy zobaczyć tylko finalne ogłaszanie decyzji, a nie widzimy sposobu, jak do tego dochodziliśmy" i że widzi "różnicę między tym, jak zakup o takiej skali powinien wyglądać, i jak wygląda".

Według niego istnieje także "podejrzenie, że za tym wyborem stały powody wizerunkowe" i chodziło o to, "żeby załagodzić wydźwięk medialny, jakim odbiły się katastrofy samolotów MiG-29."

d304d0g

Podziel się opinią

Share
d304d0g
d304d0g
Więcej tematów